Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Dekoratif özelliği olan çiçeklerle yaşam alanlarınızı düzenleyebilir ve çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. En çok tercih edilen çiçeklerden biri de benjamin oluyor. oldukça yoğun bir yaprak görünümüne sahip olması nedeniyle mekanda doğal bir atmosfer oluşturan bu özel çiçeği sitemizden temin edebilirsiniz. Özenle yetiştirilen en sağlıklı salon bitkisi çeşitleri sitemizde en makul fiyatlarla beğeniye sunuluyor.

Küçük ve koyu yeşil yapraklara sahip olan benjamin çiçeği dayanıklı bir bitkidir. Bakımı ihmal edilmediğinde uzun yıllar mekanları süslemeye devam eder. Şık görünümü ve etkileyici duruşu ile ön plana çıkan bu özel çiçek aynı zamanda hediye olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Bakımı uzun uğraş gerektirmiyor. Bu nedenle sıklıkla ofisler dekorasyonlarında da bu bitkiye yer veriliyor.

Benjamin Çiçeğinin Nereye Konulmalı?

Pek çok salon bitkisi gibi benjamin bitkisi de ışığı çok seviyor. Mutlaka aydınlık bir yerde konumlandırmanız gerekiyor. Ancak hava akımı olan pencere önü, kapı önü ya da klima karşısı gibi alanlardan uzak tutmanız gerektiğini belirtelim. Çünkü hava akımı bitkilerin tümüne zarar verir ve kurumalarına neden olur. Doğrudan güneş gören bir yere koymamalısınız. Güneş ışığını direkt aldığında yapraklarında kısa sürede kuruma başlar.

Çiçeğin ara ara karanlıkta kalan bölümünün ışığa çevrilmesi gerekiyor. Haftada bir defa çiçeği çevirerek karanlıkta kalan yerini değiştirmelisiniz. Şayet yapraklarında solma ya da sararma başladıysa yüksek olasılıkla ışık ihtiyacını karşılayamıyor demektir. Daha fazla ışık alan bir yerde konumlandırmaya çalışın. Bu durumda yaprakları yeniden eski canlı görünümüne kavuşacaktır.

Benjamin Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kauçuk ağacı olarak da adlandırılan benjamin ağacı uygun koşullar sağlandığında boyu metrelerce uzayabilen bir bitkidir. Sulanmasına büyük önem verilmeli ve oda ısısında su ile sulanmalıdır. Yaz aylarında haftada 2 ila 3 defa sulanmaya ihtiyaç duyan bu bitki kış mevsiminde ise havadaki nem oranına bağlı olarak haftada 1 ila 2 defa sulanmalıdır. Ancak yaşadığınız yere göre su ihtiyacı değişebildiği için sulama öncesi mutlaka toprağını kontrol etmeli ve kuruyup kurumadığına bakmalısınız.

Ayrıca benjamin bakımı için budama da yapılması gerekiyor. Yılda bir defa budama yapabilirsiniz. Ancak boyu çok uzamamış olan bitkiler için 2 yılda bir defa budama yapılabilir. Yeniden yeşermesi ve büyüyebilmesi için çok uzayan dalların kesilmesi gerekiyor. Budama sonrasında dalın kesildiği yerden çiçeğin iç kısmının hava almaması için silikon ya da mum benzeri bir malzeme ile kapatmanız gerektiğini unutmayın.

Benjamin Çiçeğinin Toprağı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Çiçeğinizin canlı kalabilmesi için yılda bir defa toprak ve saksı değişimi de yapmalısınız. Bunun için nisan ya da mayıs ayını tercih etmeniz gerekiyor. Drenaj delikleri olan bir saksıyı seçmelisiniz. Saksının bir öncesinden sadece bir numara büyük olması yeterli olacaktır. Toprak değişimini dikkatli bir şekilde yapmalı ve bitkinin köklerine zarar vermemeye çalışmalısınız. Bu arada vitamin de kullanmanız gerekebilir. Özellikle yapraklarında sararma, kırışma veya renklerinde solma meydana geldiğinde vitamin desteğinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda daldan alınan bir parça ile bu çiçeği çoğaltmanız da mümkün olabilir.

Hangi Durumlarda Benjamin Çiçeği Gönderilir?

Sevdiklerinize bu özel çiçeği hediye ederek yaşam alanlarını süslemelerine yardımcı olabilirsiniz. Özellikle açılışlar benjamin ağacı göndermek için en uygun etkinlikler olabiliyor. Artık açılışlarda sıklıkla mekanın dekore edilmesi amacıyla bu özel çiçek gönderiliyor. Açılışların yanı sıra  terfi alan yakınlarınızı tebrik etmek için de bu çiçeği gönderebilirsiniz. Çünkü daha önce de değindiğimiz gibi artık ofislerde dekorasyon amacıyla benjamin çiçeğine sıklıkla yer veriliyor. Bu nedenle yeni işe başlayan sevdiklerinize başarı dileklerinizi iletmek amacıyla da bu çiçeği gönderebilirsiniz.

Bu özel çiçek artık doğum günü gibi özel günlerde de gönderilebiliyor. Buket çiçekler dalında kesildikleri için bir süre sonra soluyor.  Doğum günleri gibi özel günlerde kalıcı bir çiçek göndermek isteyenler rotasını salon bitkilerine çeviriyor. Salon bitkileri arasında en çok tercih edilenlerden biri de benjamin oluyor. Bu nedenle özel günlerde sevdiklerinizi kalıcı bir çiçek ve mutlu etmek istediğinizde hiç tereddüt etmeden bu çiçeği gönderebilirsiniz. Yıldönümleri gibi özel günlerde de benjamin çicek gönderime uygundur.

Dekorasyonda Benjamin Çiçeğinin Önemi

Bu özel ve etkileyici çiçek evinde pastoral bir görüntü yaratmak isteyenler için son derece ideal bir seçenek oluyor. Evinizi hangi tarzda dekore etmiş olursanız olun daha doğal bir görüntü yakalamak isterseniz mutlaka birkaç salon bitkisine de yer vermelisiniz. İşte bu noktada devreye benjamin giriyor. Massengena ya da yucca  gibi sıklıkla tercih edilen salon bitkileri ile anında uyum yakalayabilen bu özel çiçek mekanın bir anda daha canlı ve daha yaşayan bir mekana dönüşmesini sağlıyor.

Bu özel çiçeği hava akımlarından koruyacak şekilde evinizin bir köşe kısmına yerleştirebilirsiniz. Boyu uzayan bir çiçek olduğu için yerde konumlandırabilir ya da bir sehpa üzerine koyabilirsiniz. Bu sayede daha fazla göz önünde bulunacak ve mekanı daha da güzelleştirecektir. Genellikle evlerde salonlarda ya da oturma odalarında bitkilere yer veriliyor.  Oturma alanının kenarına, duvar köşesine koyabileceğiniz bu çiçek aynı zamanda misafir odası gibi farklı alanlarda da bulundurulabilir.

Son derece yoğun bir yaprak görünümüne sahip olması büyük saksı çiçekleri arasında benjaminin daha fazla talep görmesini beraberinde getiriyor. Çünkü gösterişli ve bir o kadar da doğal bir görünüm sergiliyor. Zamanla minyatür bir ağaç görünümü kazanması bu çiçeği özel kılan unsurlar arasında yer alıyor. Evinizde sadece birkaç adet benjamin çiçeği bulundurmanız dahi  bambaşka bir atmosfer yakalamanızı sağlayacaktır. Yeni eve taşınan yakınlarınızı da bu özel çiçekle mutlu edebilirsiniz. Hediye olarak benjamin çiçeğini göndermeniz sevdiklerinizin yeni evlerini çok daha şık bir şekilde dekore etmelerine yardımcı olacaktır.

En Güzel Benjamin Çiçekleri Sitemizde!

Her durumda gönderime uygun olan bu özel çiçek için sitemizden hemen sipariş verebilirsiniz. Canlı görünümü ve yoğun yapraklarıyla muazzam bir duruş sergileyen ficus benjamin çiçeği çeşitleri sitemizden son derece makul fiyatlar eşliğinde  temin edilebilir. Elbette benjamin çiçeği fiyatı sitemizde yıl boyunca makul seviyede tutuluyor. Bu sayede dilediğiniz zaman hem kendiniz hem de sevdikleriniz için sitemizden sipariş verebilirsiniz. Açılış yapan yakınlarınızı mutlu etmek, terfi olan sevdiklerinize başarı dileklerinizi iletmek amacıyla da çiçek siparişi tercihinizi bu özel bitkiden yana kullanabilirsiniz.

Sitemizde ficus benjamin, tijli ficus benjamin, örgülü benjamin gibi bu çiçeğin pek çok farklı formunu inceleyebilirsiniz. Özellikle kafes örgü şeklinde bir gövdeye sahip olan örgülü benjamin modelleri çok daha şık bir görünüm sergiliyor.  Daha gösterişli ve daha etkileyici bir duruşa sahip olan kafes örgülü benjamin çeşitleri için de en makul fiyatları sunmaya özen gösteriyoruz. Bütçe endişesi yaşamadan sitemizden kolayca sipariş verebilirsiniz.

Benjamin Çeşitleri Sitemizde Uygun Fiyata Sahip!

Sevdikleriniz ya da kendiniz için benjamin siparişi vermek istediğinizde farklı adreslerde uygun fiyat aramanıza hiç gerek yok. En cazip fiyatları sitemizde bulabilirsiniz. İstanbul'un tüm semtlerine teslimat yaptığımız için dilediğiniz zaman dilediğiniz adres için sitemizden sipariş verebilirsiniz. Yaşam alanlarınızı bu özel çiçekten mahrum bırakmayın!