Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Canlı Gelin Çiçeği

Artık yapma çiçekler out, canlı çiçekler in! Gelinler hayatlarının en mutlu günlerinde ellerinde canlı gelin çiçeği taşımayı tercih ediyor. Muazzam bir güzellik sunan tasarımlarla göz alıcı bir duruş kazanan bu çiçeklerin büyük bir özenle hazırlandıklarını belirtmeye gerek dahi yok. Peki, gelinlerin son dönemde hangi çiçekleri tercih ettiklerini biliyor musunuz? Bu sırrı sizlerle paylaşabiliriz.

Sıralamada ilk sırayı alan çiçeği tahmin etmek pek zor değil. Elbette gelinler canlı gelin çiçeği olarak en çok, aşkın ve romantizmin simgesi olan gülleri tercih ediyor. Beyaz ve toz pembe renklerde olan güllerle hazırlanan gelin çiçekleri uzun zamandır popülerliğini başka hiçbir çiçeğe kaptırmıyor. Açıkçası gelinliklere de en çok bu çiçekler yakışıyor.

canli-gelin-cicegi

Gelin El Çiçeklerinde En Çok Tercih Edilenler

İkinci sırada ise garbera ve lisyantus çiçekleri var. Bu iki çiçek bir arada da kullanılabiliyor. Bazen bu aranjmana aslan ağzı çiçeği de eşlik edebiliyor. Laleler ise üçüncü sırada bulunuyor. Beyaz laleler gelinlerin ellerinde keyifle taşıdıkları şık bir bukete dönüşüyor. Laleler salon düğünleri için ideal bir seçenek haline geldi.

Lilyumlar ise gösterişli duruşlarıyla gelinlere en özel günlerinde eşlik eden bir diğer çiçek oluyor. Bildiğiniz gibi geniş yapraklara sahip olmaları ve hafif dökümlü bir duruş sergilemeleri bu çiçekleri özel kılıyor. Beyaz lilyumlarla ?evet? diyen gelinlerin sayısında bir hayli artış var. Yakında beyaz güllere rakip olabilir. Son olarak renkli kır çiçeklerinin de kır düğünlerinde yoğun bir talep gördüğünü söyleyebiliriz.

Yazar : Çiçek Diyarı