Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Evlilik Yıldönümünde Gelen Kırmızı Güller

Çiftler için yılın en özel günü ne sevgililer günüdür, ne de doğum günleri! Yılın en güzel ve en özel günü evlilik yıldönümüdür. Elbette bu özel gün çiçeksiz düşünülemez. Çiftlerin bu özel gün için ortak tercihleri aşkı sembolize eden kırmızı güller oluyor. Haliyle evlilik yıldönümünde gelen kırmızı güller aslında vazgeçilmezlerden biri oluyor.

Genellikle evlilik kaçıncı yıldönümü ise o kadar sayıda gül göndermek gibi bir durum, gelenek halini alabiliyor. Oysa böyle bir sınırlama yapmaya hiç gerek yok. Çiftler evlilik yıldönümünde gelen kırmızı güller ile bu özel günü taçlandırıyor. Evliliğin ikinci yıldönümünde de bir kucak dolusu gül gönderebilirsiniz. Kadınların çiçekleri çok sevdikleri ve özellikle kırmızı güllere zaaflarının olduğu unutulmamalıdır.

evlilik-yildonumu

Evlilik Yıldönümünde Kaç Gül Alınmalı?

Konuya bir örnek vererek açıklık getirelim. Yıldönümlerinin en özeli ve en güzeli çiftlerin geçirdiği ilk evlilik yıldönümüdür. Bu durumda eşinize sadece tek bir kırmızı gül göndermeniz, biraz sönük bir seçim olmaz mı? En azından büyük bir gül demetini hak ettiğini düşünüyorsanız evliliğin kaçıncı yıldönümünü kutladığınız noktasında kendinize bir sınırlama getirmeyin.

Bu arada seçiminizi sadece kırmızı gülün kullanıldığı aranjmanlardan yana yapmanız gerekmiyor. Dilerseniz beyaz güllerin de eşlik ettiği ve oldukça gösterişli bir duruş sergileyen gül çeşitlerine de yönelebilirsiniz. Farklı renklerde güllerle hazırlanan ve dinamik görünümü ile ön plana çıkan gül aranjmanları da evlilik yıldönümlerinin coşkusuna eşlik edebiliyor.

Yazar : Çiçek Diyarı