Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Gelin Çiçeği Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelin adaylarının çiçek seçimi yapmakta bir hayli zorlandığını gözlemliyoruz.  Gelin el çiçeği seçimi elbette çok büyük bir önem taşıyor. Ancak gelin çiçeği seçimi nasıl yapılır  sorusunun yanıtına gelince akıllar bir hayli karışıyor. Öncelikle seçim yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç hususa değinelim. Gelin buketi seçimi yaparken salon düğünü ile mi yoksa kır düğünü ile mi evleneceğinizi göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Kır düğünü için evlenecek olanlar kır çiçekleri gibi zarif ve küçük çiçek çeşitlerinden hazırlanan buket modellerine yönelebilir. Salon düğünü için tercih edilebilecek çiçek çeşitlerinin sayısı çok daha fazla! Ancak salon düğünleri için biraz daha gösterişli ve büyük çiçeklerden hazırlanan tasarımların tercih edilmesi gerekiyor. Elbette gelinlik modelinin de dikkate alınması lazım!

gelin-cicegi-secimi-nasil-yapilir

Gelin Çiçeği Seçimi Yaparken Bunlara Dikkat Edin!

Gelinlikler çok sade bir görünüme sahip olduklarında şayet çok gösterişli bir çiçek tercih edilirse bu durumda gelin buketi gelinliğin önüne geçebiliyor. Bu istenmeyen bir durumdur ve dolayısıyla gelinlik modeli ne kadar gösterişli ise gelin çiçeğinin de o kadar gösterişli olmasında fayda var. Kimi zaman parlak taşlarla süslenmiş olan ışıltılı gelinlik modelleri için son derece sade buketler de tercih edilebiliyor.

Bu durumda da gelin çiçeği gelinliğin gölgesinde kalıyor.  Sadelik ya da gösterişlilik bakımından gelinlik modeline uygun bir gelin el çiçeğinin tercih edilmesinde fayda var.  En güzel gelin buketi çeşitlerini sitemizde inceleyebilir ve son derece uygun olan fiyatları avantajlı bir alışveriş fırsatına dönüştürerek sipariş verebilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı