Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Nişan Çiçekleri Nasıl Olur?

Nişan törenleri çiçeksiz olmaz! Çiçekler büyülü güzelliklerini en çok nişan ve düğün gibi organizasyonlarda sergiliyor. Peki, nişan çiçekleri nasıl olur ve hangi özellikler bu çiçeklerde mutlaka bulunmalı? Öncelikle bu çiçeklerin çok sade bir görünüme sahip olmaması gerekiyor. Biraz gösterişli ve etkili bir duruşa sahip olması bu çiçeklerde mutlaka olması gereken özelliklerdir.

Kullanılan çiçek türleri bakımından bir kriter bulunmuyor. Herhangi bir çiçek türü ya da farklı türlerle hazırlanan aranjmanlar nişan çiçekleri nasıl olur sorusunun yanıtı olabilir. Genellikle gösterişli çiçekler tercih edilse de papatyalar gibi çok sade çiçeklerle de gayet gösterişli buketler hazırlanabiliyor. Bu nedenle çiçek seçiminizi çok daha özgür bir şekilde yapabilirsiniz.

nisan-cicegi

En Güzel Nişan Çiçekleri

Bu çiçeklerde kullanılan renklerin de bir uyum içerisinde olması gerektiği unutulmamalı! Özellikle farklı renklerde çiçeklerin bir arada kullanıldığı aranjmanlarda genel olarak bakıldığında bir renk uyumu göze çarpmalı! Soft renklerin kullanıldığı çiçekler romantik bir görünüm sunarken daha iddialı renklerin kullanıldığı aranjmanlar ise daha dinamik bir duruş sergiliyor.

Elbette nişan çiçeklerinin en taze çiçeklerle hazırlanmış olması da önem taşıyor. Taze çiçekler daha uzun süre diri görünümünü koruyabiliyor. Aynı zamanda güzel koku yayan çiçeklerle hazırlanan nişan çiçeklerinin de cazip bir seçenek olduğundan söz etmek lazım. Bulunduğu ortama muazzam bir koku yayan bu çiçekler daha çok ilgi görüyor.

Yazar : Çiçek Diyarı