Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Hem dayanıklı olması hem de özel yaprak görünümü ile ön plana çıkan tüm salon bitkilerini sitemizde bulabilirsiniz. Sizlere bu özel koleksiyon içerisinde en sağlıklı dr massengena çiçeği çeşitlerini sunuyoruz. Ortası açık yeşil, kenar hatları ise koyu yeşil renge sahip olan yaprakları ve kalın gövdesi ile bu bitki bulunduğu her mekanın havasını değiştirebiliyor. İç mekanda bakıma uygun olan massengena hem evlerde hem de ofislerde dekoratif açıdan da kullanılabilir.

Farklı dekorasyon stilleri ile anında uyum yakalama özelliği sayesinde massengena bitkisi vazgeçilmez çiçeklerden biri haline geldi. Bu özel çiçeğin bakımı kolaylıkla yapılabiliyor. Bu nedenle yaşam alanlarınızı bu özel bitkiyle donatmanız için mutlaka bitki bakımı konusunda çok deneyimli ve bilgili olmanız gerekmiyor. Sadece çiçeğinizin ihtiyaçlarını karşılamanız sağlıklı bir şekilde büyümesi için yeterli olacaktır.

Massengena Bitkisi Nereye Konmalı?

Bu özel çiçeklerin boyları 70 cm ila 180 cm arasında değişebiliyor. Eğer massengena bitkisi bakımı doğru şekilde yapılırsa çiçeğinizin boyu uzamaya devam edecek ve çok daha gösterişli bir form kazanacaktır. Çiçeğinizi hava akımlarına karşı korumalısınız. Bu nedenle nerede konumlandırdığınız büyük önem taşıyor. Kapı önü veya pencere önü gibi yerlerde bulundurmayın. Klima gibi iklimlendirme aygıtlarının karşısına çiçeğinizi koymayın.

Güneş ışığından olumsuz etkilenen dracena massengena çiçeği direk güneş alan bir yere konmamalıdır. Ancak gün ışığına da çok fazla ihtiyaç duyduğu için çiçeğinizi aydınlık bir yerde konumlandırmaya özen gösterin. Bu çiçek ışığa doğru eğilim gösterebiliyor. Bu nedenle massengena çiçeği haftada bir defa gün ışığının geldiği yere göre çevrilmelidir. Karanlıkta kalan yeri aydınlığa gelecek şekilde çevirmeniz gerekiyor.

Massengena Bakımı Nasıl Yapılır?

Asla ihmal edilmemesi gereken massengena çiçeği bakımı uzun bir uğraş gerektirmiyor. Bulunduğunuz yerde havadaki nem düzeyine bağlı olarak çiçeğinizi haftada kaç defa sulamanız gerektiği değişebilir. Genel olarak yaz aylarında haftada 2 defa, kış aylarında da haftada bir defa sulama yeterli olabiliyor. Ancak siz yine de sulamadan önce toprağını kontrol etmelisiniz. Toprağa kurulmamışsa sulamayı bir süre daha erteleyin. Sulama yaptıktan sonra saksının tabağında biriken suyu dökmeyi unutmayın. Aksi halde kötü koku oluşumuna neden olabilir.

Son derece dayanıklı bir yapıya sahip olan dracaena bitkisi sulamasına dikkat edilmediğinde yapraklarıyla tepki verir. Eğer yapraklarında sararma meydana geldiyse su ihtiyacını yeterince karşılayamıyor olabilirsiniz. Bu arada sulamada kullandığınız suyun kireçsiz ve oda ısısında olmasına özen gösterin. Her defasında aynı oranda su kullanmanız büyük önem taşıyor. İçme suyu kullanmanız ve suyu dinlendirdikten sonra çiçeğe vermeniz de önemli detaylardır.

Massengena Nasıl Budanır?

Yeniden yeşillenen bitkiler arasında yer alan massengena bitkisi budanabilen çiçekler arasında bulunuyor. Yapraklarında önce sararma meydana gelir ve sonrasında solma başlar. Yapraklar solduğunda budama makası kullanarak kesebilirsiniz. Bu sayede çiçeğinizin yeniden yeşillenmesini ve yeniden yaprak vermesini sağlamış olacaksınız. Ancak budama yaptıktan sonra budanan dalın hava ile temasını kesmeniz gerekiyor. Bunun için mum ya da silikon kullanabilirsiniz. Budama yaptıktan sonra dalın hava ile temasını kesmezseniz  çiçeğiniz kuruyabilir.

Budama yaptıktan sonra dracena massengena için vitamin kullanmalısınız. Aynı zamanda çiçeği yapraklarında sararma ya da solma meydana geldiğinde de vitamin takviyesi yapmanız gerekiyor. Vitamin takviyesini ayda bir uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz vitamine bağlı olarak nasıl uygulamanız gerektiği değişebilir. Bu nedenle vitaminin ambalajı üzerinde yazan talimatı uygulamanızda fayda var.

Massengena İçin Toprak Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

Toprak değişimi de dracena massengena bakımı içerisinde önem taşıyor. Yılda 1 defa toprak değişimi yapmanız gerekiyor. Bunun için nisan ayını tercih etmenizi tavsiye ederiz.  Toprak değişimi yaparken sadece bir numara büyük bir saksıyı tercih etmelisiniz.  Saksının drenaj deliklerinin mutlaka bulunması gerekiyor. Çünkü sulama yaptığınızda fazla su drenaj deliklerinden saksının tabağına akacak. Bu sayede çiçeğiniz fazla su nedeniyle çürümeyecek.

Bildiğiniz gibi dracena massengena ikili ya da üçlü olabiliyor. Çiçeğinizin büyüklüğüne ve kaç köklü olduğuna bağlı olarak ne kadar büyüklükte bir saksı seçmeniz gerektiği de değişebilir. Çok büyük saksılar seçmeniz köklerde aşırı büyümeye neden olabilir. Bu nedenle saksının drenaj deliklerinin olması kadar büyüklüğünün ideal olması da dracena massengena için önem taşıyabiliyor.

Yaşam Alanlarınıza Uygun Massengena Çeşitleri Sitemizde

Dekoratif açıdan en sık tercih edilen çiçek çeşitleri arasında yer alan massengena çiçeğiuzun gövdesi ve yaprak görünümü ile atmosferi bir anda değiştirebiliyor. Bu özel çiçek sadece evlerde değil hastanelerde, lokantalarda,  mağazalarda kısacası tüm iç mekanlarda dekoratif açıdan büyük önem taşıyor. Gösterişli bir duruşa sahip olması, uzun ve iki renkli yaprakları çiçeğin göz alıcı duruşunu taçlandırıyor. Bu arada massengena çiçeği fiyatı bakımından da avantajlı bir salon bitkisidir.

Sitemizde son derece uygun dracena massengena fiyatı ile karşılaşacaksınız. Cazip fiyatı bir avantaja dönüştürebilir ve hem kendiniz hem de sevdikleriniz için birbirinden güzel bitkiler için sipariş verebilirsiniz. Bildiğiniz gibi bu özel çiçek dekoratif açıdan önem taşıdığı için işyeri açılışlarına da sıklıkla gönderiliyor. Bu sayede sevdiklerinizin işyerini dekore etmesine büyük bir katkıda bulunmuş olacaksınız. Yeni ev alan ya da taşınan yakınlarınızı mutlu etmek için de gönderebilirsiniz.

Massengena Çiçeği Hangi Durumlarda Gönderilir?

Anneler günü ya da babalar günü gibi özel günlerde de bu çiçeğin gönderimi yapılabilir. Hem şık ve zarif bir seçim yapmış olacaksınız hem de ailenizin yaşam alanlarına dekoratif bir katkıda bulunacaksınız. Bu nedenle gönül rahatlığı ile aileniz için çiçek tercihinizi bu özel çiçekten yana yapabilirsiniz. Bu arada dracena massengena ikili ve üçlü olarak da tercih edilebilir. Elbette bu durumda çiçek çok daha gösterişli bir form kazanıyor. İkili ya da üçlü olarak dizayn edildiğinde farklı boylarda olmasına özen gösteriliyor. Üçlü olan massengena bitkisinde üç farklı boy görebilirsiniz.  Bu durumda çok daha yoğun bir yaprak görünümü ortaya çıkabiliyor ve çiçek daha şık bir form kazanıyor.

Sevgilinize sürpriz yapmak için bu özel çiçeğin gönderimini yapabilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızla doğum günleri gibi özel günlerde de kalıcı bir hediye göndermek için massengena  bitkisini seçebilirsiniz. Aslında bu çiçeğin her durumda gönderime uygun bir bitki olduğunu belirtmek isteriz. Dilediğiniz zaman sevdiklerinize gönderebilir ve mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

Massengena Çiçeğini Sitemizden İnceleyin

Olabildiğince dracena massengena 2 li ya da üçlü olarak tercih edilmeli! Daha sade bir görünümden hoşlananlar ise tekli olarak hazırlanan ve özenle yetiştirilen çiçekleri tercih edebilir. Sitemizde tüm seçenekleri bir arada görebilir ve hem kendiniz hem de sevdikleriniz için cazip fiyatlar eşliğinde seçim yapabilirsiniz. Bu arada çiçeğinizi çoğaltmanızın da mümkün olduğunu belirtmek isteriz. İki gövdeyi ayrılan dallardan bir tanesini keserek su içerisinde bekletin. Çimlenmesinin ardından uygun koşullarda dikerek çoğalmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bu özel koleksiyon içerisinde yer alan çiçekler cazip fiyatlarıyla son derece ideal bir seçenek oluyor. Salon çiçekleri arasında massengena fiyat bakımından zaten avantajlı bir çiçektir. Aynı zamanda sitemizde çok daha makul rakamlar sunarak yaşam alanlarınıza bu özel bitkiyi kazandırmanızı sağlıyoruz. Bütçe endişesi duymadan rahatlıkla sitemizden sipariş verebilirsiniz.