Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Vazoda Çiçek

Sizler için özenle seçtiğimiz ve büyük bir titizlikle düzenlediğimiz vazoda çiçek aranjmanları ile istediğiniz mekanın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Güllerden ortancalara, lalelerden orkidelere Çiçek Diyarı tarafından sizler için hazırlanan kısa ya da uzun vazo çiçekleri, hem harika birer hediye seçeneği hem de ev yada ofis dekorasyonunuzun vazgeçilmez bir parçası olabilir. Güller ve orkidelerin yanında çeşitli yeşil bitkiler ile özenle hazırlanmış zarif aranjmanlar, sizleri vazoda çiçek düzenleme zahmetinden kurtarır. 


Çiçek aranjmanları hazırlamak ve bu aranjmanları uygun bir vazo seçimiyle sunmak bir sanattır. Doğru bir aranjman ve uygun bir vazo ile harikalar yaratabilirsiniz ancak bu seçimi yapmak her zaman kolay değildir. Çiçek Diyarı’nda sizler için önceden hazırlanmış uzun vazo çiçeklerinden büyük vazo çiçeklerine pek çok seçenek bulabilirsiniz. Altın yaldızlı bir büyük vazo çiçekleri çok daha ihtişamlı gösterirken, fil ayağı vazo olarak da bilinen ince ve uzun vazo çiçekleri çok daha zarif ve şık gösterir. Daha sade ve minimal bir tarza sahip aranjmanlar için ise cam vazo çiçek düzenlemeleri tercih edilmelidir.

Vazoda Çiçek Çeşitleri Çiçek Diyarı’nda!

Önceden düzenlenmiş çiçek aranjmanları, şık bir vazo içerisinde hediye edildiğinde, kişiye önemsendiğini hissettirir. Her şey sizin için ve sizin yerinize önceden düşünülmüş, çiçekler seçilmiş, düzenlenmiş ve zarif bir vazo ile birleştirilmiştir. Daha güzel bir hediye düşünülemez! Çiçek Diyarı’nda farklı çiçek türleri birleştirilerek sizlere sunulan vazoda çiçek aranjmanlarının her biri başka bir anlam taşır. Peki tüm bu seçenekler arasından hangi aranjman tercih edilmelidir?

Vazoda gül; Sevgililer Günü, yıldönümü, evlilik teklifi, nişan ve söz gibi özel günlerini kutlayan çiftler için eşsiz bir seçenektir. Sonuçta hiçbir şey bizi sevdiklerimizden gelen mis kokulu ve zarif tasarımlı vazoda gül aranjmanları kadar mutlu etmez. Çiçek Diyarı’nın özenle hazırladığı cam vazoda papatya düzenlemeleri ise kutlamalar, tebrik ve iyi dilekler için en iyi tercihtir. Daha resmi  sebepler söz konusu ise, daha şık ve ağırbaşlı görünümü ile vazoda bambu aranjmanları tercih edilebilir. Bambu aynı zamanda şansı temsil ettiği için, yeni başlangıçları kutlamak için de harika bir fikir olabilir.

Vazoda Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır?

Kendiniz ya da sevdikleriniz için küçük ama mutluluk verici bir adım attınız, muhteşem bir çiçek aranjmanı hediye aldınız. Peki çiçeklerinizin bu canlı görüntüsünü uzun süre koruyacağından nasıl emin olacaksınız? Basitçe, aşağıdaki birkaç adımı uygulayarak:

  • Vazoda çiçek bakımının ilk adımı, çiçeklerinizi her gün kontrol etmektir. Vazonuzun mutlaka taze suyla dolu olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca suyu değiştirdiğinizde, vazoyu da temizlemeyi unutmayın!

  • Birkaç günde bir, çiçekleri buketten ayırın ve saplarını bir miktar kesin. Bu adımdaki en önemli ipucu, sapları düz değil eğimli bir şekilde kesmek!

  • Vazoda çiçek bakımı oldukça kolaydır ancak çiçeklerinizin suyunu da sık sık değiştirmelisiniz. Taze su, çiçeğinizin zararlı bakterilere maruz kalmasını engeller.

  • Çiçeklerinizi serin bir yerde tutun! Sıcak ve nemli hava çiçeklerin çürümesine sebep olabilir.