Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Bodur Meyve Ağaçları Ne Kadar Büyür?

Doğanın en güzel hediyelerinden biri olan ağaçlar artık minyatür boylarıyla evimize ve işyerimize de girmeye başladı. Minyatür mandalina ağacı, minyatür limon ağacı, minyatür kumkuat ağacı ve çok daha fazla seçenek arasından tercih yapmak son derece keyifli! Yaşam alanlarınızı minyatür ağaçlarla buluşturmak size de büyük bir keyif verecek.

Bu ağaçlarla ilgili ne çok merak edilen bodur meyve ağaçları ne kadar büyür sorusunun yanıtı oluyor. Elbette hangi tür minyatür ağacı tercih ettiğinize bağlı olarak boyunun ne kadar uzayacağı değişebilir. Ancak genel olarak bodur ağaçların boylarının 1 ila 1 buçuk metreye kadar uzayabildiğini belirtelim. Boyunun bu kadar uzaması için ağacınıza  ihtiyacı olan tüm uygun koşulları sağlamanız gerekiyor.

bodur-meyve-agaci

Bodur Ağaçların Bakımı Nasıl Yapılıyor?

Şayet uygun koşulları sağlar ve aynı zamanda bakımını ihmal etmezseniz, ağacınız büyümeye ve gelişim göstermeye devam edecektir. Aynı zamanda vitamin ve mineral desteğini de unutmamak lazım.  En azından yılda bir defa vitamin takviyesi yapmanızda fayda var. Bununla birlikte saksı değişiminin büyük önem taşıdığını belirtmek isteriz.

2 yılda bir saksısını mutlaka değiştirin ve sadece 1 boy büyük saksıya geçiş yapın. Ağacın budanması maksimum hassasiyet gerektiren durumlardan bir diğeridir. İlkbahar mevsiminde zayıf ve kurumuş dalları keserek aracınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Budama yaparken doğru teknikleri kullanmaya özen gösterin. Kestiğiniz dalın hava ile temasını kesmeli ve almasını engellemelisiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı