Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Çam Bonsai Türleri

Artık tüm dünyada hatırı sayılır bir popülerlik kazanmış olan bonsai ağaç çeşitleri yaşam alanlarının vazgeçilmez bitkilerinden biri haline geldi. Her geçen gün mevcut bonsai türlerinde yenileri de ekleniyor. Özel bir teknikle yetiştirilen ve doğadaki ağaçların minyatür versiyonları olan bonsai ağaçlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de çam bonsai türleri oluyor.

Doğada mevcut olan çam ağaçları ile birebir aynı görünümü yansıtan bu bitkiler evlerden ofislere ve çeşitli işletmelere kadar her alanda ilgi görüyor. Çünkü dekoratif açıdan bulundukları mekana bambaşka bir atmosfer kazandırmayı başarıyor. Bonsai ağaç türlerinden bazıları sonbahar mevsiminde yaprak dökerken bazıları ise yılın hiçbir mevsiminde yapraklarını dökmüyor.

cam-bonsai-turleri

Yaprak Döken Bonsai Ağaç Türleri

Yapraklarını döken minyatür ağaç çeşitleri arasında başı çeken zelkova ağacıdır. Ancak bu ağacın büyümeye ve gelişmeye devam edebilmesi için yılda bir defa yapraklarını da dökmesi gerekir. Ayrıca Japon akçaağacı olarak bilinen bonsai ağaç da muazzam bir güzelliğe sahiptir. Bu bonsai türü de yaprak döken minyatür ağaç çeşitleri arasında yer alıyor.

Şimşir bonsai ağacı oldukça yoğun bir yaprak görünümüne sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu ağaç da yaprak dökenler kategorisinde bulunuyor. Aynı zamanda cüce nar bonsai de yine yapraklarını dökerek gelişimini sürdürebilen bitkiler arasında yer alıyor.  En güzel bonsai ağaç çeşitlerini sitemizde inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. Bu eşsiz güzellikten kendinizi mahrum bırakmayın!

Yazar : Çiçek Diyarı