Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Canlı Çiçek Aranjmanları

Canlı çiçeklerin çeşitli mekanlarda artık daha sık tercih edilmesinin pek çok nedeni var. Bunların başında gelen ise dekorasyona muazzam bir hava kazandırıyor olmasıdır. Bu nedenle evlerde ve işyerlerinde canlı çiçek aranjmanları artık daha sık karşımıza çıkmaya başladı. Peki, en çok tercih edilenler hangileri? Hangi aranjman modelleri ile nasıl bir dekorasyon uygulayabilirsiniz?

Öncelikle sizlere kaktüs aranjmanlarından söz etmek istiyoruz. Farklı kaktüs çeşitlerinin bir arada kullanıldığı bu tasarımlar özellikle ofislerde çalışma masalarını dekore etmek için sıklıkla tercih. Çok fazla suya ihtiyaç duymaması, hatta pek çok türünün güneşe dahi gereksinim duymaması kaktüslere olan ilginin artmasını beraberinde getiriyor. Elbette bu tasarımlar oldukça etkileyici bir görünüm sergiliyor.

canli-cicek-aranjmanlari

Hangi Canlı Çiçek Aranjmanları İlgi Görüyor?

Teraryum çeşitleri canlı çiçeklerin bir arada kullanıldığı aranjman modelleri arasında yer alıyor. Son yıllarda popülerliği daha da artan teraryumlar kaktüs çeşitlerinden farklı minyatür bitkilere hatta bonsai ağaçlara kadar pek çok farklı bitkiyi barındırabiliyor. Dekoratif açıdan muazzam bir görünüm sergileyen teraryum çeşitleri de en çok ilgi gören canlı bitki aranjmanları arasında yer alıyor.

Aynı zamanda iki ya da üç farklı bitkinin tek bir saksıda buluştuğu aranjmanlar da alternatifleriniz arasında mevcut. Eğer yaşam alanlarınızı çiçeklerin büyüleyen güzellikleri ile buluşturmak istiyorsanız hiç tereddüt etmeden tercihinizi canlı bitki aranjmanlarından yana kullanabilirsiniz. Online sipariş sitemizde sizleri örnek olarak sunduğumuz çiçeklerin dışında onlarca farklı seçenek sizi bekliyor.

Yazar : Çiçek Diyarı