Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Canlı Salon Çiçekleri Bakımı

Evinize dekoratif açıdan son derece şık bir görünüm kazandıran salon çiçeklerinin özenli bir şekilde yapılacak bakıma ihtiyacı oluyor. Hangi çiçeği tercih ettiğinize bağlı olarak canlı salon çiçekleri bakımı değişebilir. Çünkü çiçeklerin büyümeye ve gelişmeye devam etmesi için ihtiyaçları farklı olabiliyor. Ancak genel olarak evlerde bakımını yaptığınız çiçeklerin öncelikle toprağına dikkat etmelisiniz.

Halk arasında çiçeklerin dökülen yapraklarının toprağa iyi geldiği yönünde bir inanış var. Ancak bu bilgi doğru değil. Dökülen yaprakları topraktan almazsanız toprağın hava ile olan temasını kesersiniz. Bu durumdan çiçeğiniz de zarar görür. Aynı zamanda ilkbahar mevsiminde yılda bir kez ya da 2 yılda bir defa toprak ve saksı değişimi yapmanız gerekiyor.

canli-salon-cicekleri-bakimi

Çiçeğinizin İhtiyaçlarını Aksatmadan Karşılayın!

Bazı çiçeklerin yıl içerisinde vitamin ya da mineral desteğine ihtiyacı olabiliyor. Çiçeğinizin ihtiyaçlarını öğrenerek aksatmadan karşılamanız güzelliğini çok daha fazla sizinle paylaşmasını sağlar. Çiçeklerin bakımında toz da son derece önemli bir faktör. Yapraklardaki tozları çiçeğinize zarar vermeden temizlemeniz gerekiyor. Ayrıca oda spreyi gibi kimyasalların çiçeğiniz ile temas etmemesine de özen gösterin.

Aynı zamanda sulamasını da ihtiyacı olduğu miktarda su vererek karşılamalısınız. İhtiyacından daha az ya da daha fazla su vermeniz çiçeğinizin zarar görmesine neden olur. Seçtiğiniz saksının drenaj deliklerinin bulunması dikkat etmeniz gereken bir diğer  unsur. Tüm bunları göz önünde bulundurarak ve bakımını yaptığınız çiçeğin ekstra ihtiyaçlarını da karşılayarak muazzam görünümünü korumasını sağlayabilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı