Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Çiçek Aranjmanı Nasıl Yapılır?

Çiçek çeşitler ile aranjman hazırlamak büyük bir emek istiyor ve bir o kadar da keyiflidir. Yurt dışında, bazı ülkelerde çiçek aranjmanı hazırlamak bir sanat dalı olarak kabul ediliyor. Peki, çiçek aranjmanı nasıl yapılır ve aranjman hazırlarken en temel amaç nedir? Öncelikle bu tasarımları hazırlamanın amacının göze hoş görünen, estetik çiçek görünümü yakalamak olduğunu belirtelim.

Dikkat etmeniz gereken unsurların başında uyum geliyor. Zıt renkte, benzer renkte hatta aynı renkte çiçek çeşitlerini kullanabilirsiniz. Fakat çiçeklerin türlerinin bir biri ile uyumlu olmasına dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca çiçek aranjmanı hazırlamaya başlamadan önce tüm malzemelerinizi ayarlayın. Nasıl bir tasarım yapacağınıza önceden karar verin ve sonrasında bu tasarımı gerçeğe dönüştürün.

cicek-aranjmani-nasil-yapilir

Çiçek Aranjmanlarında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Aranjman hazırlarken en çok kullanılan malzemeler saksı, vazo, kutu, sepet, cam fanus oluyor. Bunun yanı sıra ferforjeler, ayıcık gibi peluş oyuncaklar, kurdele çeşitleri, minyatür aksesuarlar, tüller gibi materyallerin de kullanılabildiğini belirtelim. Yapraklar, dallar gibi doğal görünümlü malzemelere de yer verilebiliyor. Kısacası çiçeklere yakışan her obje aranjmanlarda kullanılabilir.

Çiçek aranjmanları hazırlamak deneyim ve ideal bir bakış açısı da gerektiriyor. Bu nedenle online sipariş sitemizde sizlere en güzel aranjman çiçek çeşitlerini, en etkileyici butik tasarım çiçekleri sunabiliyoruz. Çünkü deneyimli ve işine aşık bir ekiple hizmet sunuyoruz. Hemen çiçek tasarımlarını inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı