Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Çiçekler Hakkında İlginç Gerçekler

Çiçeklerin her zaman güzel ve zarif yönleri ile tanıyoruz. Ancak hiç bilmediğiniz çarpıcı sırlarının da olduğunu belirtmeliyiz. Eğer çiçekler hakkında ilginç gerçekler öğrenmek istiyorsanız hazır olun! Sizlere çiçeklerin büyülü dünyasının sırlarını anlatacağız.

Kokusuyla ünlenen çiçeklerden biri de titan arum çiçeğidir. Ancak sandığınız gibi güzel kokusuyla değil, berbat kokusuyla ünlenmiş bir çiçektir. Kokusu ceset kokusunu andırdığından bir diğer adı da ceset çiçeğidir. İşte şaşırtan bir diğer bilgi daha? Güllerin tam 15 bin farklı türü var. Eğer günün birinde farklı bir çiçek alırsanız ve gönderen kişi gül olduğunu iddia ederse, aldığınız çiçeğin gül olmadığını söylemeden önce bir kez daha düşünün.

cicekler-hakkinda

Orkideden İçecek Elde Edilir mi?

Sizleri çiçekler hakkında ilginç gerçekler ile şaşırtmaya devam edelim. Kış aylarında tadına doyamadığımız sahlep içeceği orkideden elde ediliyor. Amerika?da tam bir futbol sahası büyüklüğünde gül yetiştirildi. Guinnes rekorlar kitabına giren bu gül tüm dünyanın gündemine yerleşmişti.

Bambular iki yılda 1 çiçek açarlar. İlginç olanı ise tüm çiçeklerinin aynı anda açmasıdır. Pembe karanfilden önce pembe rengi yoktu! İlk defa pembe renkte karanfilin görülmesinden sonra pembe, renk skalasına eklendi. Kendini temizleyebilen tek çiçek lotus çiçeğidir. Bir diğer bilgi ile devam edelim. Bolivya?da yetişen puya raimondii isimli bir çiçek tam 150 yılda 1 defa çiçek açıyor. Can yeleklerinin içerisinde kullanılan malzeme ise ay çiçeklerinin gövdesidir.

Yazar : Çiçek Diyarı