Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Dünyadaki En Güzel 7 Çiçek

Çiçekler elbette her daim güzeldirler. Fakat bazıları var ki kendilerine hayran bırakmanın yanı sıra ulaşımı da bir o kadar zordur. Gelişimi, ulaşımı ya da karakteristik taç yaprakları ile dikkat çeken bu dünyanın en güzel yedi çiçeği aynı zamanda yarışma sonucunda belirlenmiş olup tescillidir.

1.Kana Çiçeği

Özellikle İngiltere bahçelerini süsleyen kana çiçeği ülkemizde de son derece popüler olan bir çiçektir.

2.Kiraz Çiçeği

Japonların gayrı remi çiçeği olan kiraz çiçeği hem çiçeklenme hem de yaprak dökümünde muhteşem manzaralar yaratması ile bilinir.

3.Colorado Columbine

Muhteşem mavi bir güzelliğe sahip olan bu çiçek Amerika Rocky dağlarında yaklaşık 4500 metre yükseklikte yetişmesi ile biliniyor. Oldukça pahalı olan bu bitki ulaşım güçlüğü ile de hoş geldin çiçeği olarak bilinir.

4.Gala Çiçeği ( Cala Lily)

Güzelliği, zarafetti ile dikkat çeken gala çiçeği diğer adı ile cala lily bu güzelliği ve etkileyiciliğinin yanında zehri ile de biliniyor. Yaprakları ya da çiçeğinin yenmesi durumunda hayvan ve insanların ölümüne sebep olabilecek olan bir zehre sahip olsa da dünyanın en güzel görseline sahip çiçekleri arasında yer alıyor.

5.Ortanca (Hydrangea Macroohylla)

Özellikle ülkemizde oldukça popüler olan ortancalar farklı renkleri ve iri çiçekleri ile bahçelerin vazgeçilmez güzellikleri arasında yer alıyor.  Dünyada ki diğer adı Hydrangea Macroohylla olan ortanca çok yıllık ve yayılıcı olması ile de dikkat çekiyor.

6.Müge Çiçeği

Mis kokusu ile baharın güzelliğini yaşatan müge çiçeği küçük ama bir o kadar da güzel çiçekleri ve şık görselliği ile minyon çiçek furyasından listeye adımını attı.

7.Kanayan Kalpler (Bleeding Heart)

Görüntüsü sebebi ile kanayan kalpler adını alan çiçek son derece narin bir güzelliğe sahiptir.
Yazar : Çiçek Diyarı