Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

En Renkli Bahar Çiçekleri

Bahar aylarının geldiğini insanlara müjdeleyen rengarenk çiçekler sayesinde kendinizi daha enerjik ve pozitif hissetmeye başlayabilirsiniz. Havalar ısındığı zaman ortaya çıkan ve mis gibi kokan bu çiçekler bahar sevincinizin katlanmasını da sağlar. Evlerinize, iş yerlerinize ve bahçelerinize ayrı bir hava katabilecek bahar çiçeklerini sizler için bir araya getirdik.

Değnek Çiçeği

İlkbahar ayları ile birlikte ortaya çıkan değnek çiçekleri mor ve pembe başaklardan oluşuyor. Renkli başaklar sayesinde oldukça sıcak bir dış görünüme sahip olan bu çiçeklerin Güneydoğu Amerika bölgesinde tam tamına 22 farklı türü bulunabiliyor.

Yabani Bergamot

Şifalı bir bitki olarak da görülen yabani bergamot, şifalı özelliği dışında aynı zamanda zarif gözüken ve rengarenk bir görünüme sahip olan bir çiçek türüdür. Yabani bergamotları kullanacağınız mekan seçimi tamamen sizin zevklerinize bağlıdır.

Yıldız Çiçeği

Kırmızı, beyaz ve pembe gibi renklerden oluşan yıldız çiçekleri, bahar aylarının geldiğini temsil eden en renkli çiçekler arasında yer alıyor. Sıcak havalarda açmaya başlayan yıldız çiçeği gün ışığını çok sevdiği için açık havaya çok fazla ihtiyaç duymaktadır.

Güneş Şapkası

Dış görünümü yüzünden güneş şapkası olarak adlandırılan bu çiçeğin uç kısımlarında kahverengi ve sarı renkleri bulunuyor. Kahverenginin açık tonlarından sarıya doğru geçiş yapan güneş şapkası çiçeğinin dallarına baktığınız zaman ruhunuzun dinlendiğini hissedebilirsiniz.

Şakayık

İlkbahar aylarında açmaya başlayan şakayık çiçeği, dış görünümü ile ilgi çektiği kadar aynı zamanda hoş kokusu ile de büyük bir ilgi toplamayı başarıyor. Bahar çiçekleri denildiği zaman ilk akla gelen şakayık çiçekleri aynı zamanda gelinler tarafından da gelin çiçeği olarak kullanılabilmektedir. Bahar aylarında düğün yapmayı düşünen gelin adayları bu çiçekleri alternatif bir gelin çiçeği olarak düşünebilirler.
Yazar : Çiçek Diyarı