Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Evde Yetiştirebileceğiniz Dekoratif Çiçekler

Evde çiçek yetiştirmek hem oksijen üretimine katkı sağlamakta hem de ortamın havasını değiştirmektedir. Yetiştirmesi kolay olan bu bitkiler birden fazla yetiştirme özelliği bulunmaktadır. Ev ortamında yetiştirilen Çiçek Diyarı çiçekleriyle evinize şık ve dekoratif bir görünüm sağlamaktadır. Evimi bitkiler ile süslemek istiyorum diyen kişiler için barış çiçeği önerilmektedir.

Evde Yetiştirebileceğiniz Dekoratif Çiçekler

Tam anlamıyla bir salon bitkisi olan bu çiçekler hem yaz hem de kış zamanlarında yetiştirilmektedir. Barış çiçeği saksı içerisinde yetişen çiçek türlerinden biri olarak tercih edilmektedir. Evde yetiştirebileceğiniz çiçekler arasında barış çiçeği en sevilen türlerden biridir. Doğal güneş ışığı ile yetişen bu çiçek her gün az miktarda sulama ile büyümektedir. Bir diğer adı ile yelken çiçeği olan bu bitki yeşil yapraklara sahiptir.

Zarif görünüme sahip olan bu çiçek sıklıkla tercih edilir. Çiçek Diyarı ürün portföyü içerisinde yer alan bitki türleri salon ve oturma odası bölümlerinde kullanılmaktadır. Yaz aylarına uygun olan bu bitki sayesinde ortam daha havalı bir hale gelmektedir. Fazla suyu çekerek oksijen üretimini arttırmaktadır. Uzun ömürlü olan bu bitki çok fazla kişi tarafından tercih edilir.

Ev İçin Uygun Olan Deve Tabanı Bitkisi

Deve tabanı son zamanların en çok tercih edilen bitkilerinden biridir. Çiçek Diyarı içerisinde yer alan bu ürün saksı bitki türlerindendir. Aynı zamanda yeşil yapraklı olan bu bitkinin ortası odunsudur. Kalın gövdeli bitkilerden biri olan deve tabanı ortamın havasını ve görünümünü değiştirmektedir. Ev dekorasyonunuzu değiştirecek olan bu deve tabanı sayesinde kişiler daha modern bir dekorasyon oluşturmaktadır.

Çiçek Diyarı içerisinde birden fazla saksı bitkisi bulunmaktadır. Deve tabanı bitkisi de bu çiçek ve bitki çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir. Çiçek bakımı alanında araştırma yapan kişiler deve tabanını da detaylı araştırmaktadır. Sulama miktarı ve güneş alması da bu durumlardan biridir. Çiçek Diyarı içerisinde bulunan deve tabanı ev içerisinde tercih edilebilir.

Tercih edilen bu bitki az miktarda su ile yetiştirilmektedir. Bunun yanı sıra uzun süreli dayanıklılık gösteren bitki çeşitlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Deve tabanı çiçeği olarak kullanılan bu bitki zaman içerisinde büyüme göstererek daha havalı bir dekorasyon sağlamaktadır. Salon çiçekleri arasında en sevilen ürünler arasında yer almaktadır.

Zarafetin Simgesi Olarak Tercih Edilen Orkide

Zarafetin simgesi olarak tercih edilen orkide ile ortamı canlandırmak mümkündür. Bakımı oldukça kolay olan bu bitki sulama yöntemi ile yetiştirilmektedir. Kökleri açık saksı içerisinde yetişen bu bitki doğal güneş ışınları ile yetişmektedir. Aynı zamanda orkide farklı renklerde çiçek açan bitki türlerinden biridir.

Salona ve olduğu ortama hava katacak olan bu bitki sayesinde mekana bambaşka bir görünüm kazandırmak mümkün. Aynı zamanda doğru bakım teknikleri ile bu bitki uzun süre yaşamaya devam etmektedir. Çiçeklerin her biri hem canlı hem de beyaz renkte açmaktadır.

Kırmızı Rengi İle Büyüleyen Guzmanya

Kırmızı rengi ile ortama canlılık kazandıran guzmanya en sevilen bitki türlerinden biridir. Hem saksı hem de buket halinde hazırlanan guzmanya yaz aylarında yetişen bitki türleri arasındadır. Doğal ışık kaynağı ile yetişen bu bitki yapılan dekorasyona da ayrı bir hava katmaktadır.

Aynı şekilde hem sıcak havalarda hem de soğuk havalarda yetişmektedir. Çiçek parlak yapraklara sahiptir. Görselliği ile ortama sıcak bir hava kazandıran bu bitkinin sağlıklı yetişmesi için doğru ilaçlama ve bakım yapılması gerekmektedir. Uzun süre dayanıklılık gösteren bu bitki birkaç gün arayla sulanmaktadır.

Bol Yapraklı Salon Bitkisi Monstera

Bol yapraklı salon bitkisi olan monstera Güney Meksika bölgelerinde yetişmektedir. Ev bitkisi türleri arasında yetiştirilmesi en kolay olan bitkilerden biridir. Çiçek Diyarı içerisinde hazırlanan bu saksı bitkisinde bol yaprak bulunmaktadır. Bitki güneş ışığı ile daha hızlı büyüme göstermektedir. Bakımı kolay olan bu bitki loş ışıkta dahi yetişmektedir.

Araceae ailesi içerisinde yer alan bitki türlerinden biridir. Susuzluğa olan direnci de çok fazladır. Fakat fazla su dökülmesi çiçeğin köklerine zarar verebilir. Bunun için birkaç gün arayla ve az miktarda sulama yapılması gerekmektedir.

Tropik Görünüm Oluşturan Pachira Bitkisi

Ortama tropik bir görünüm sunan pachira bitkisi örgü formunda olan bitki türlerinden biridir. Örgü formunda olan bu bitki kalın gövdeye sahiptir. Güney Amerika bölgesinde yetişen bu bitki tropik görünüme sahiptir. Yapısı ile suyu seven bir bitkidir.

Haftada 1 ila 2 kere sulanması gerekmektedir. Nemli ortamları seven bu bitki ağaç gövdesi görünümü ile tropik görünüme sahiptir. Ağaç görünümü ile beraber dekoratif görünüm oluşturmaktadır. Pachira ortamın havasını temizlemeye de yardımcı olmaktadır. Nemi ortamlarda yetişerek büyüme göstermektedir.

Gösterişli Görünüme Sahip Kurdele Çiçeği

Gösterişli görünüme sahip olan kurdele çiçeği bol yaprağa sahiptir. Ev bitkilerinin en sevilen öğelerinden biri olan bu çiçek yemyeşil bir görünümdedir. Uzun ve ince yapraklı olması ile havayı temizlemektedir. Aynı şekilde salonun görünümünü baştan aşağı yenileyen bir tarza sahiptir. Çiçek Diyarı ürün çeşitleri arasında yer alan kurdele çiçeği son zamanların en çok ilgi gören ürünlerinden biridir. Havayı temizleyerek solunumu daha rahat hale getirmektedir.

Geniş Mekanlar İçin Uygun Olan Yuka

Geniş mekanların vazgeçilmez öğesi haline gelen yuka bitkisi büyük formda olan bitki çeşitlerinden biridir. Kalın gövdesi bulunmaktadır. Bu nedenle geniş mekanlar için uygundur. Büyük ve geniş salonu olan kişiler yuka bitkisini tercih etmektedir. Bu bitki haftada 1 kez sulanarak yetişmektedir. Evin ışığı güneş alması için de yeterli gelmektedir.

Farklı Çeşitleri Bulunan Sukulent Bitkisi

Farklı çeşitleri bulunan sukulent evin içerisinde en çok tercih edilen bitki çeşitlerinden biridir. Kaktüs ailesinde yer alan sukulent pek çok bitkinin yerini doldurmaktadır. Etli yapraklara sahip olan bu bitki az su ile büyümektedir. Fazla su dökülmesi bitkinin köklerini çürütmektedir.

Sukulent yoğun yapraklara sahip olan bitki çeşitleri arasına girmektedir. Çiçek Diyarı ürünleri arasında bulunan sukulent hem cam kenarı hem de salon içerisinde herhangi loş bölümde bile yetişme göstermektedir.

Evin Dekorunu Değiştiren Begonya Türleri

Evin dekorunu değiştiren begonya türleri yaz ayları içerisinde haftada 3 ila 4 kere sulanmaktadır. Güneş ışığı ile büyüme gösteren begonya aynı zamanda direk güneş ışığına da maruz bırakılmamalıdır. Suyu seven bu bitki kış aylarında ise 1 ila 2 kere sulanmalıdır. Düzenli bakım ile büyüme göstermektedir.

Yazar : Çiçek Diyarı