Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Fuar İçin Gönderebileceğiz Uzun Ömürlü Çiçek Türleri

İş hayatının vazgeçilmez etkinliklerinden biri olan fuarlarda katılım gösteren firmalara çiçek göndermek isteyebilirsiniz. Bu durumda fuar için gönderebileceğiz uzun ömürlü çiçek türleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Fuar etkinliklerine hangi çiçeklerin gönderilebileceği ve hangi çiçek türlerinin daha uzun ömürlü olduğunu öğrenmeniz, fuara katılacak olan yakınlarınız için en ideal çiçeği seçmenizi de sağlar.

  • Ficus Benjamin

Fuarlara gönderim için büyük saksı çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Ficus benjamin bu çiçekler arasında en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Aynı zamanda fuar için gönderebileceğiz uzun ömürlü çiçek türleri dendiğinde de ilk akla gelen çiçeklerden biri de ficus benjamin oluyor. Bu özel çiçek yoğun yaprak görünümü ile de ön plana çıkıyor. Yapraklarının şıklığı çiçeğin her mekana estetik bir güzellik kazandırmasını sağlıyor. Bu saksı bitkisi bakımı ihmal edilmediğinde çok uzun süre yaşayabilmesiyle de beğeni alıyor.

  • Minyatür Zeytin Ağacı

Küçük boyu ve şirin görünümü ile ön plana çıkan zeytin ağacı da seçenekler arasında bulunuyor. Minyatür zeytin ağacı fuarlara katılım gösteren firmalara gönderim için gayet ideal bir seçim olabilir. Bu bodur ağaçlar her ne kadar naif bir yapıya sahip gibi görünse de aslında gayet uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Siz de tercihiniz minyatür zeytin ağacından yana yapabilirsiniz. Yakınlarınız bu ağacı dekoratif olarak da keyifle kullanacaktır.

fuar-cicegi
  • Barış Çiçeği

Geniş ve koyu yeşil yapraklara sahip olan barış çiçeği en uzun ömürlü saksı bitkileri arasında yer alıyor. Barış çiçeği diğer saksı bitkilerine nazaran daha kısa boylu olması ile de ön plana çıkıyor. Siz de tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Barış çiçeği oldukça gösterişli bir görünüm sergiler. Fuar alanlarında dekoratif açıdan da bu çiçeğin tercih edilebileceğini belirtebiliriz.

  • Marginata

En sevilen çiçeklerden biri olan marginata, sivri yaprak görünümü ile dikkat çekiyor. Yapraklarının özel yapısı ile diğer çiçeklerden ayrılan marginata bakımı kolay olan ve aynı zamanda uzun süre yaşayabilen çiçeklerden biridir. İkili olarak da tercih edilebilen bu özel çiçek sayesinde yakınlarınıza başarı dileklerinizi iletebilir ve fuara katılım heyecanlarına ortak olabilirsiniz.

  • Yucca

Sıra dışı yaprak görünümüne sahip olan çiçeklerden bir diğeri de yucca adını taşıyor. Marginataya göre biraz daha kalın yapraklara sahip olan bu özel çiçek de fuarlar için en uygun çiçekler arasında bulunuyor. Tercihinizi yucca çiçeğinden yana yaptığınızda fuar alanında dekoratif olarak da bu çiçeğin kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Aslında pek çok farklı çiçek türünün fuarlarda gönderim için uygun olduğunu belirtebiliriz. Uzun ömürlü olması için olabildiğince seçiminizi saksı bitkilerinden yana kullanmaya özen göstermelisiniz. Buket çiçekler de muazzam bir görünüm sunsa da dalından koparıldıkları için bir süre sonra maalesef solacaktır. Ancak saksı bitkileri yıllarca yaşayabilir.

Yazar : Çiçek Diyarı