Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Kadınlar Neden Çiçek Sever?

Yüzyıllardır merak edilen ve yanıtı halen tam olarak bilinemeyen bir soru: kadınlar neden çiçek sever ve neden özel günlerde çiçek beklerler. Aslında bunun yanıtına dair pek çok felsefe var. Bunların ilki kadınların kokuya karşı erkeklerden daha duyarlı olması ile ilgili. Dolayısıyla çiçeklerin eşsiz kokularından da daha fazla etkileniyorlar. Yani bu felsefeye göre kadınların çiçekleri sevmesinin nedeni kokuları.

Bir diğer felsefe ise kadınlar neden çiçek sever sorusuna kadınların doğurganlık özelliğinden yola çıkarak yanıt veriyor. Bu felsefeye göre kadınlar doğanın devamını sağlayan canlılar olarak doğa özlemlerini çiçeklerle gideriyor. Bir anlamda doğadan bir parça olan çiçeklere karşı zaaflarının olması da bundan kaynaklanıyor.

kadinlar-icin-cicek

Kadınlar İçin Çiçekler Sevginin Göstergesi

Kadınlar için çiçekler her daim duyguların ve sevginin göstergesi oluyor. Bu yüzden özel günlerde sevdikleri kişilerden çiçek beklerler. Bir anlamda sevginin bir yansıması olarak çiçekleri gördükleri için bu özel günleri de çiçeklerle taçlandırmak isterler. Kısacası çiçekler kadınlar için vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Kadınların sadece evlerinde değil, ofislerinde dahi mutlaka saksı çiçekleri bulundurmalarının nedeni de aslında çiçeklere olan bu aşklarından kaynaklanıyor. Eğer bir kadını en azından gülümsetmek istiyorsanız yapmanız gereken sadece çiçek göndermeniz olacak. Bu sayede mutluluğa giden kapıları da sonuna dek aralamış olacaksınız. Kadınlar çiçek almaktan her daim hoşlanır. Onları bu güzellikten mahrum bırakmayın. Çiçek göndermek de en az almak kadar keyifli!

Yazar : Çiçek Diyarı