Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Kışın Açan Çiçekler

Çiçek dendiğinde akla genellikle ilkbahar ve yaz mevsimleri gelir. Ancak bazı çiçeklerin kış mevsiminde açtığını unutuyoruz. Doğa kış aylarında da çiçeklerini insanlarla paylaşmaya devam ediyor. Peki, kışın açan çiçekler hangileri merak ediyor musunuz? Öncelikle kardelen çiçeğinin bu mevsimde açan bir çiçek olduğunu aktaralım. Ancak bu çiçeğin ömrü maalesef kısa oluyor. Güneşli bir havada karların arasından açan kardelen kısa sürede soluyor.

Hercai menekşe de kış mevsiminde güzelliğini sergileyen çiçekler arasında yer alıyor. Muhteşem duruşu ile çuha çiçeği de kışın açan çiçekler listesinde mevcut. Çuha çiçeği soğuk havaya en dayanıklı çiçeklerden biri olduğundan kış mevsiminde her türlü hava koşuluna uyum sağlayabiliyor.

cuha-cicegi

Soğuk Havada Açan Çiçekler

Kasımpatı çiçeği bu listede en çok şaşırtan çiçek oluyor. Çünkü çok sayıda kişi kasım ayında açtığı için çiçeğin adının kasımpatı olduğunu bilmiyor. Bu arada krizantem çiçeğini de unutmamak lazım. Kışa dayanıklı çiçekler sıralamasında bu çiçek de var. Nergis çiçeği de kış mevsiminde açan çiçekler arasında mevcut.

Ayrıca şebboy çiçeği de her ne kadar yaz çiçeği gibi görünse de aslında kış mevsiminde açan bir çiçek olma özelliğine sahip. Açelya da aynı şekilde kışın açan çiçekler arasında yer alıyor. Süs lahanası adını taşıyan ve lahanaya benzerliği ile dikkat çeken çiçek de kış çiçeğidir. Son olarak sıklamen çiçeğinin de kış çiçeklerinden biri olduğunu belirtelim.

Yazar : Çiçek Diyarı