Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Lale Çiçeği Anlamı, Özellikleri Nelerdir?

Laleler, sade güzellikleri, parlak ve de neşeli renk tonları ile her daim insanları kendine hayran bırakan çiçeklerdir. Anlamlarından ötürü de hediye olarak beğenilen ama aynı zamanda evlerde ya da bahçelerde vazoda saklanarak mekanları renklendirmek için tercih edilen çiçeklerdir. İlkbaharın başlarında açan ve bu harika mevsimin başlangıcına işaret eden çiçeklerden biri olduğu için de çok fazla beğenilir.

Lale Çiçeği Neyi İfade Eder?

Lale, çiçeğin rengine göre inceliği değişen bir aşkın simgesidir. Kırmızı lalenin anlamı bir Türk efsanesinden gelmektedir. Efsaneye göre Ferhat adında bir prens, büyük aşkı Şirin'in ölüm haberini aldıktan sonra intihar etti.

Lale Çiçeği Anlamı, Özellikleri Nelerdir

Bu anlamda kırmızı lale Ferhat'ın kan damlalarından doğmakta ve o zamandan beri tutkulu aşkın çiçeği olarak kabul edilir. Çiçek Diyarı ürün seçeneklerinde her renkte lale çiçekleri mevcuttur. Hem hediye olarak hem de evinize renk katması için kolayca sipariş verebilirsiniz.

Lale Çiçeği Sembolleri

Lale çiçeği anlamı daima aşk olmuştur. Bu çiçeğin hikayesi her zaman aşkla bağlantılı olmuştur, ancak her zaman mutlu bir aşk değildir. Bugün lalenin neşeli bir anlamı varsa ve onu alanlara mutluluk getiriyorsa, bir Pers efsanesi bu parlak kırmızı çiçeklerin sevgilisini kaybetmiş bir adamın gözyaşlarından doğduğunu söyler.

Benzer bir anlam, bir savaştan sonra çölde kurbanların kanının bir lale tarlasının çiçek açmasına neden olduğu bir Türk efsanesinde de bulunur. Bu bakımdan lale pek çok anlamı ifade eder. Çiçek Diyarı ürünleri çok farklı renk seçenekleri ile kişilerin ifade etmek istedikleri durumu hediye yolu ile göstermelerini sağlar.

Lale Çeşitlerinin Anlamları

Çiçek Diyarı ürün portföyünde yer alan laleler, bir kişiye sevgi ve şefkat göstermek, aynı zamanda bahçeye neşe ve mutluluk getirmek için birçok fırsatta hediye edilebilecek çiçeklerdir. Bu anlam, her şeyden önce, her zaman çok parlak ve yoğun olan kırmızı, sarı, pembe veya turuncu tonlarındaki renklerinden kaynaklanmaktadır.

Bir buket lale vermek aynı zamanda gül gibi sadece tutkulu değil, aynı zamanda kişiye bunun sonsuz bir aşk olduğunu anlatmak isteyen bir sevgiyi ifade etmek anlamına gelir. Aslında aşkın ölümden sonra gelen bu anlamı eski Pers ve Türk efsanelerinden gelmektedir, sanki çiçeğin rengi üzücü bir olaydan sonra bile umudu ve mutluluğu geri getirebilmiş gibi. Bu nedenlerle lale vermek bir sevgi göstergesidir ve bir umut mesajı taşır. Bu bakımdan lale renkleri pek çok farklı anlamı temsil eder.

Beyaz Lale Anlamı

Beyaz lale pek çok kültürde özel bir anlam taşır. Beyaz genellikle saflık, hayranlık ve yeni başlangıçlarla ilişkilendirilir. Aynı zamanda hayatın, bilge ve sadık aşkın çiçeğidir. Bu nedenle sadece romantik eşler için ayrılmış değildir. Bir düğün, doğum veya doğum günü için bir beyaz lale buketi verilebilir. Bu anlamda Çiçek Diyarı ürünlerinde beyaz lale çok büyük bir öneme sahiptir.

Beyaz lale kendine has rengi ve saf görünümü ile en çok tercih edilen hediye seçenekleri arasında yer almaktadır. Özür dilemek için beyaz laleler ideal çiçektir. Saflığı ve masumiyeti temsil etmenin yanı sıra bağışlamayı ve saygıyı simgelerler ve bir tartışmadan sonra barışmak için mükemmeldirler. Çiçek Diyarı ile sipariş verdiğiniz beyaz laleler bağışlanmanıza yardımcı olacaktır.

Kırmızı Lale Anlamı

Kırmızı lale, aşkın ve tutkunun simgesidir. Kırmızı laleler genellikle derin ve romantik duyguları ifade etmek için hediye olarak verilir ve bu da onları dünyanın en popüler çiçeklerinden biri yapar. Kırmızı laleler, tutkulu duygularınızı göstermek için Sevgililer Günü'nde veya yılın herhangi bir zamanında ideal bir hediyedir.

Çiçek Diyarı ürün ve aranjman özellikleri ile en şık ve gösterişli kırmızı lale buketi hazırlamaktadır. Kırmızı lale kesinlikle aşk anlamına gelir. Kişilerin sahip oldukları tutkulu, dokunaklı ve totaliter bir aşkı temsil eder.

Sarı Lale Neyi İfade Eder?

Sarı lale, sevgi ve şefkati simgeleyen özel bir çiçektir. Ancak sevdiğiniz kişiyi kaybetme korkusunu da sembolize edebilir. Her iki durumda da, canlı rengi bize aşkın her zaman çiçek açtığını ve etrafımızdakilerle paylaşılabileceğini hatırlatır.

Çiçek Diyarı ürün seçeneklerinden satın alacağınız bir buket sarı lale, bir eve hayat verecek ve iyileşen bir kişiye neşe getirecektir. Sarı lale, aynı zamanda arkadaşlarınıza veya iş arkadaşlarınıza iyi günler dilemek için gülüşünüzdeki güneşi de ifade eder. Bununla birlikte çaresiz aşkı da simgeler.

Pembe Lale Neyi İfade Eder?

Pembe lale tomurcuklanan sevgi, güzellik ve takdir mesajını iletir. Bir buket pembe lale, düğünler, doğum günleri ve anneler günü için popüler bir hediyedir. Duygularınızı göstermek için Çiçek Diyarı ürün seçeneklerinden olan pembe laleleri bir buket içinde kırmızı ve beyaz lalelerle birleştirebilirsiniz.

Bu şekilde çok güzel ve şık bir buket oluşturulmuş olur. Sade ama belirleyici bir çizgiye sahip şekli, parlak renkleri ve ona hayran olacak kadar şanslı olanlara verdiği görsel etki sayesinde kırmızı lale, Çiçek Diyarı ürünleri arasında en güzel ve en sevilen çiçeklerden biridir.

Lalelerin Ortak Özellikleri Nelerdir?

Çiçek Diyarı ürün portföyünde olan lale çeşitleri, neredeyse her zaman olumlu anlamlarından dolayı birçok durumda hediye olarak verilebilir. Kırmızı ve sarı yapraklarıyla çizgili lalelere kadar pek çok renk çeşidinde bulunurlar, böylece çiçeklerin dilinden ilham alarak en sevdiğiniz buketi ve duruma uygun rengi seçebilirsiniz.

Lalelerin ortak özellikleri her durumda farklı anlamlar ifade etmeleridir. Birinin bir kaybın üstesinden gelmesine yardımcı olmak için de uygun bir çiçek olarak tercih edilir. Yenilenmeyi simgeleyen bu bahar çiçekleri, merhumun yolculuğuna eşlik eder ve bir umut dokunuşu getirir.

Bu anlamda yası ifade eder. Renkli, canlı, kararlı çiçek olarak da lale açtığı zaman, baharın nihayet geldiği ve şatafatlı genişliklerinin kendinizi içine atmak isteyeceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda kış mevsiminin bitiminden önce bile açan lale, karakter dolu bir çiçek olarak bilinir.

Lale Seçenekleri ve Anlam Farklılıkları

Günümüzde pek çok farklı özelliğe sahip olan birçok çiçek gibi lalenin de renklerine göre anlamları değişebilir. Aslında, bir lale tarlasında kırmızıdan sarıya, pembeden çizgiliye kadar çeşitli kromatik versiyonlara rastlayabilirsiniz. Hepsinin de kendi sembolleri bulunur.

Örneğin, Çiçek Diyarı ürünlerinden satın aldığınız bir kırmızı laleyi birine vermek, sonsuz ve mükemmel bir aşkı, yanlışlar olmadan, boyun eğmeden ilan etmek demektir. Sarı olan bunun yerine ışıltı, kaygısızlık, sıcaklık kavramını daha hafif ve daha dingin ama her zaman son derece olumlu bir anlamda kapsar.

Pembe bir lale, daha sınırlı ama yine de istikrarlı, güçlü bir duygu, çözülmez bir sevgi olan birine verilmelidir. Kısacası, lale çeşitleri birçok güzel ve önemli şeyi iletebileceğiniz derin, yüklü, kararlı bir çiçektir. Bu nedenle birini hediye etmeden önce iyice düşünün ve onu sizin için gerçekten özel olan birine adayın. Çiçek Diyarı bu konuda size çok fazla ürün seçeneği sunarak yardım sağlamaktadır.

Narin ve de parlak renklere sahip olan lale çeşitleri Çiçek Diyarı ürünleri içinde çok fazla tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Hem uygun seçenekleri hem de şık aranjmanları ile en uygun hediye seçenekleri arasında yer alır. Web sitemizden lale çiçeği siparişi verebilirisiniz

Yazar : Çiçek Diyarı