Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Mavi Orkideler Hakkında Bilinmeyenler

Tabiat insanlara envai çeşit renkte ve güzellikte çiçekler sunuyor. En güzel duygulara tercüman olan çiçekler özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek istediğinizde de zarif duruşlarıyla imdadınıza yetişiyor. Bu çiçeklerden biri de orkidedir. Muhteşem bir kokuya sahip olan orkideler doğada pek çok farklı renkte olabiliyor. Ancak söz konusu mavi orkideler olduğunda durum biraz değişiyor. Mavi orkideler her daim dikkat çeken ve onlarca çiçeğin arasından dahi göz kamaştıran duruşu ile fark edilebilen çiçeklerdir. Bu ender güzellikteki çiçeklere dair bilmek isteyebileceğiniz birkaç veriyi sizlere aktarmak isteriz. [caption id="attachment_642" align="aligncenter" width="600"]bisiklette mavi orkide bisiklette mavi orkide[/caption]
  • Mavi orkide ?aşkların en büyüğü? anlamına gelir.
  • Her çiçekçide her zaman mavi orkide bulamazsınız. Çok ender zamanlarda bu çiçeğin siparişi verilebiliyor. Çünkü ender yapılan bir uygulama ile mavi orkideler elde ediliyor.
  • Mavi renkte orkide doğada bulunmaz. Mavi orkideler boya çektirme yöntemi ile insanlar tarafından mavi rengi kazandırılmış olan bir çiçektir.
  • Mavi orkideler Hollanda?da hazırlanıyor. Türkiye?de satışa sunulan mavi orkideler de Hollanda?dan ithal ediliyor.
  • Bu çiçekler aslında beyaz orkideler kullanılarak hazırlanıyor. Bir süre sonra çiçeklerin beyazlamaya başlamasının nedeni de budur.
  • Saksıda bakımı yapılan mavi orkideler yapraklarını döktükten sonra, bir sonraki çiçek açma döneminde beyaz çiçek verecektir.
  • Boya ile elde edilen mavi renk, orkideye bir zarar vermez. Bakımı ihmal edilmediğinde mavi orkide uzun yıllar yaşayabilir. Ancak yapraklarını sadece tek bir kez mavi renkte göreceğinizi de unutmayın.
Yazar : Çiçek Diyarı