Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Pembe Sümbül Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Muhteşem kokularıyla herkesin en sevdiği çiçekler arasında yer alan sümbül çiçekleri balkonları, terasları ve bahçeleri süslemeye devam ediyor. Sümbül çiçekleri son dönemde sıklıkla gönderilen çiçeklerden biri haline geldi. Dolayısıyla artık pembe sümbül çiçeğinin anlamı nedir sorusunun yanıtı da merak edilmeye başlandı. Bildiğiniz gibi sümbüller pek çok farklı renge sahip olabiliyor.

Pembe olan sümbüller melankolik ruh halini ifade ediyor. Sevdiklerinize çok duygusal oldukları mesajını vermek istediğinizde pembe sümbül gönderimi yapabilirsiniz. Genellikle melankolik ruh hali negatif, olumsuz ve yoğun duygu durumu olarak ifade edilir. Pembe sümbüller de melankolik ruh halini yansıtan çiçek grupları arasında yer alıyor. Ancak sümbül çiçekleri genel olarak sonsuz bağlılığı ve sevgiyi ifade eden çiçeklerdir.

sumbul-cicegi

Pembe sümbül ne anlama geliyor?

Özellikle kış mevsiminde tüm güzelliklerini cömertçe sergiliyor olmaları bu çiçeklerin gönderim için büyük ilgi görmesini beraberinde getiriyor. Muazzam bir kokuya sahip olan sümbül çiçekleri yoğun kokularına etrafına da yağıyor. Kozmetik sektöründe de sıklıkla kullanılan bu özel çiçekler bulundukları mekana kendi kokularını yaymaları ve kendi enerjilerini yansıtmaları ile ünlüdür.

Soğanlı çiçeklerden biri olan sümbüller serin havalara dayanıklıdır. Bu nedenle teraslarda ve balkonlarda da yetiştirilen çiçekler arasında yer alıyor. Yoğun yaprak görünümüne sahip olan sümbüller sadece boş kokuları ile değil şirin görünümleri ile de mest ediyor. Siz de sevdiklerinize özel günlerde farklı bir çiçek göndermek istediğinizde tercihinizi sümbülden yana kullanabilirsiniz. Bu arada sümbüller kurutularak da dekoratif açıdan kullanılan çiçekler arasında yer alıyor.

Ancak yapraklarının dökülmesi için özel bir yöntemle kurutulması lazım. Kurutulduğunda da muhteşem duruşunu korumayı başaran sümbüller son birkaç yıl içerisinde gelin çiçeği olarak dahi tercih edilmeye başlandı. Farklı çiçek türleri ile süslenerek bukete dönüştüğünde gelin adaylarından tam not almayı başarıyor.

Dekoratif açıdan da özellikle işletmelerde ve mağazalarda sümbül çiçekleri karşınıza çıkacaktır. Yoğun bir yaprak görünümüne sahip olması ve renklerinin de bir o kadar canlı olması bu özel çiçeklere olan talebin gün geçtikçe daha da artmasını beraberinde getiriyor. Çeşitli mekanları süslemek ve daha doğal bir görünüm kazandırmak için çok sayıda kişi tercihini sümbülden yana kullanıyor.

Yazar : Çiçek Diyarı