Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Soğuktan Etkilenmeyen Çiçekler

Bazı çiçekler soğuk havaya karşı son derece dayanıksızdır. Ancak bazı çiçekler de soğuktan asla etkilenmez. Kış mevsiminde yağışlardan ve soğuktan etkilenmeyen çiçekler dayanıklı yapıları ile ön plana çıkıyor. Bu çiçekler arasında en bilineni ise çuha çiçeğidir. İnsanların dahi dayanamadığı sıcaklığa; - 30 dereceye bile dayanabilen bir çiçek olmasıyla ün salan bu çiçek kar yağışından da etkilenmez.

Sıklamen çiçeği de soğuktan etkilenmeyen çiçekler arasında yer alıyor. Kış mevsiminden hiç etkilenmeden açmaya devam eden bu özel çiçek güçlü olmasıyla bilinir. Kış çiçekleri dendiğinde ilk akla gelen çiçekler elbette çuha çiçeği ve sıklamen çiçeği değil. Açelya ve kamelya çiçeklerinin de soğuk havaya bir hayli dayanıklı oldukları biliniyor.

acelya-cicegi

Kış mevsiminde yetişen çiçekler

Aynı zamanda Atatürk çiçeği de soğuk havaya dayanıklı olduğundan kış mevsiminde balkonda yetiştirebileceğiniz çiçekler arasında yer alıyor. Gardenya çiçeğinin de keza bu mevsime uygun bir çiçek olduğunu belirtmeliyiz. Bu arada bazı kır çiçeklerinin de soğuk havadan hiçbir şekilde etkilenmediği biliniyor. Ancak bu çiçekler dağların yüksek bölümlerinde yer aldığından toplanması da imkansız hale gelebiliyor.

Kardelen çiçeğini de unutmamak lazım. Fakat kardelen kar yağdığında açan ve açtığında güneş nedeniyle hemen ölen bir çiçek türüdür. Bu yönüyle oldukça özel çiçekler kategorisinde değerlendirilir. Online satış sitemizde kış mevsiminde yetiştirebileceğiniz ve balkonda bulundurabileceğiniz pek çok çiçek çeşidi mevcut.

Yazar : Çiçek Diyarı