Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Tutkulu Sevgi Anlamına Gelen Mor Laleler

Sizin için özel olan kişiyi mutlu etmek için çiçek göndermeyi deneyebilirsiniz. Ancak karşınıza o kadar çok seçenek çıkıyor ki, akıl karışıklığı yaşamanız da son derece normal bir durum. Eğer tercihinizi klasikleşmiş çiçeklerden ve aranjmanlardan yana yapmak istemezseniz alternatif seçeneklere yönelin. Bunlardan biri de tutkulu sevgi anlamını taşıyan mor lalelerdir.

Mor Lalenin Büyüsü

Muhteşem görünümü ile dikkat çeken mor laleler aşkınızı ve sevginizi anlatmanız için ideal bir seçenek olabiliyor. Buğday başakları ve yeşillikler kullanılarak estetik açıdan göz kamaştıran bir aranjmana dönüşen mor laleler uzun yıllardır gönderimi yapılan çiçekler arasında yer alıyor. [caption id="attachment_652" align="aligncenter" width="700"]mor lale mor lale[/caption] Yılda sadece bir defa açan laleler pek çok çiçek gibi ilkbaharda, mart ya da nisan ayında güzelliğini paylaşır. Sadece bir defa açması da bu çiçekleri oldukça özel kılabiliyor. Zambakgiller ailesinde yer alan laleleri tohum ile üretmek oldukça zor. Bu alanda başarılı olanların sayısı bir hayli az. Soğanlı bitkilerden olan laleleri özel kılan da zaten budur.

Sevdiklerinize Lale Gönderin

Yaklaşık 75 farklı lale cinsi bulunuyor. Bilimsel adı tulipa olan lalelerle siz de tüm özel günlerde sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Sadece sevgiliye ya da eşe değil anneye göndermek için de ideal bir seçenek olan mor laleler serin yerde ve loş ortamda muhafaza edildiğinde uzun süre canlı görünümünü koruyabiliyor. Eşsiz duruşu ve dayanıklı olmasıyla da ön plana çıkan laleler sizin duygularınıza da tercüman olabilir.
Yazar : Çiçek Diyarı