Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Uzun Ömürlü Bahçe Çiçekleri

Bahçenizi yeniden düzenlemek istiyorsunuz, ancak seçtiğiniz çiçeklerin de kısa zamanda solan türden olmasını istemiyorsunuz. O halde sizlere uzun ömürlü bahçe çiçekleri hakkında biraz bilgi verelim. Tercihinizi bu çiçeklerden yana kullanarak daha uzun süre bahçenizin renkli görüntüsünü koruyabilirsiniz. İlk önerimiz bergenia bitkisi olacak. Bu bitki iri ve yeşil yapraklara sahip olduğundan yan yana çok sık dikmeniz gerekmiyor.

Biraz büyüdüklerinde bahçenize muazzam bir görünüm kazandıracaktır. Bodrum papatyası da uzun ömürlü bahçe çiçekleri arasında yer alıyor. Bahçenizde bembeyaz bir örtü görevini üstlenebilecek olan bu çiçeği de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda çuha çiçeğinin de beklentilerinizi karşılayacak bir çiçek olduğunu belirtmeliyiz.

uzun-omurlu-bahce-cicekleri

Hangi Bahçe Çiçekleri Daha Uzun Ömürlü?

Haseki küpesi şık çiçek görünümü ile bahçelere sıra dışı bir görünüm kazandırabiliyor. Aynı zamanda sardunya çiçeklerini de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Kısa sürede solmayan sardunya çiçekleri diğer çiçeklere nazaran güzelliğini daha uzun süre sergileyebiliyor. Bir diğer önerimiz de kasımpatını tercih etmeniz olacak. Kasımpatı da büyük çiçeklerdir ve bahçenizde muazzam bir görüntü oluşturabilir.

Ayrıca lavantayı da tercih edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi lavanta eşsiz bir kokuya sahip olduğundan bahçe ve teraslarda da sıklıkla tercih edilir. Dilerseniz civanperçemi çiçeğini de bahçenize dikebilirsiniz. Aslında seçeneklerinizin son derece geniş olduğunu da belirtmemiz lazım. Sadece bahçenizdeki toprağı havalandırmaya ve gübrelemeye özen gösterin.

Yazar : Çiçek Diyarı