Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Yaz Kış Kurumayan Çiçekler

Hobi olarak çiçek bakımı ile ilgileniyorsanız gözünüz gibi baktığınız çiçeğinizin kış geldiğinde solması sizi mutsuz edebilir. Bu nedenle önerimiz tercihinizi yaz kış kurumayan çiçekler yönünde kullanmanız olacak. Bu sayede özenle baktığınız çiçeğiniz tüm güzelliğini kış mevsiminde de sizlerle paylaşacaktır. Peki, hangi çiçekler bu kategoride değerlendiriliyor?

Lavanta bu çiçeklerin başında geliyor. Muazzam rengi ve kokusu ile bu çiçeği gönül rahatlığı ile evinizde ya da balkonunuzda yetiştirebilirsiniz. Şebboy çiçeği de yine yaz kış kurumayan çiçekler arasında yer alıyor. Manolya çiçeği de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Aynı zamanda iki farklı renkte olan yaprakları ile beğeni alan hercai menekşenin de tercih edilebileceğini belirtelim.

yaz-kis-kurumayan-cicekler

Kışın Solmayan Çiçekler Hangileri?

Kısa sürede bakımına alışabileceğiniz bu çiçekler arasında kış mevsiminde güzelliğini paylaşanlar da yer alıyor. Örneğin krizantem çiçeği kış mevsiminde açan bir çiçektir. Balkonunuzun ya da terasınızın kış mevsiminde harika bir görünüm almasını isterseniz tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Kış mevsiminde muazzam bir güzellik sergileyen çiçeklerden bir diğeri de kasımpatı çiçeğidir.

Aslında çok sayıda çiçek, ideal koşullar sağlandığında hem yaz hem de kış mevsiminde açabiliyor. Ancak bunun için ılıman iklimi olan bir kentte yaşamanız gerekiyor. Ülkemizin doğu bölgeleri kış mevsiminde havanın oldukça ciddi düzeyde soğuk olduğu bölümlerdir. Bu nedenle kış mevsiminde çiçeklerin solmasını bu bölgelerde engellemek pek mümkün olmayabilir.

Yazar : Çiçek Diyarı