Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Yılbaşında Sevgiliye Hangi Çiçek Alınmalı?

Yepyeni umutlarla gelen yeni yılda sevgilinize güzel bir çiçek aranjmanı hediye edebilirsiniz. Bu noktada yılbaşında sevgiliye hangi çiçek alınmalı sorusu akılları karıştırabilir. Genellikle ilk akla gelen kırmızı güllerle dizayn edilmiş arajmanlar oluyor. Elbette kırmızı gül buketleri sevgililer için ideal bir seçenek. Ancak bu defa daha farklı bir tasarıma da yönelebilirsiniz.

Örneğin şans bambusu yılbaşında hediye etmek için harika bir seçenek olabiliyor. İyi şans getirdiğine inanılan bambularla pek çok farklı aranjman hazırlanıyor. Tercih edebileceğiniz çiçekler arasında para ağacı da bulunuyor. Şık bir saksı içerisinde dizayn edilen bu çiçek buket çiçeklerden daha kalıcı bir hediye olacak. Para ağacı iç mekanlarda bakımı yapılabilen bir çiçektir.

yilbasinda-sevgiliye-hangi-cicek-alinmali

Sevgiliye Yılbaşı Çiçeği Olarak Ne Alınır?

Atatürk çiçeği ve guzmanya da  seçenekleriniz arasında yer alıyor. Bildiğiniz gibi yılbaşı  temasının rengi kırmızıdır.  Atatürk çiçeği ve guzmanya  kırmızı yapraklarıyla yılbaşı temasına uygun bir görünüm sergiliyor. Bu nedenle yeni yıl çiçeği olarak gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Son dönemin en popüler saksı bitkileri arasında yer alan bonsai  çeşitleri de alternatifleriniz arasında yer alıyor. Minyatür boylarıyla sevimli bir görünümde sergileyen bu bitkileri sevgilinize hediye ederek yaşam alanlarını dekore etmesine katkıda bulunabilirsiniz.  Yeşim ağacı, zelkova ya da fukien gibi pek çok farklı seçeneğiniz var. Eğer daha fazla sayıda seçenek görmek isterseniz online sipariş sitemizde yer alan yılbaşı çiçekleri koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı