Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Bakımı Kolay Şans Bambuları

Son yıllarda çok daha fazla tercih edilmeye başlanan şans bambuları hem sevgiliye ve eşe hem de arkadaşa göndermek için son derece ideal bir seçenek haline geldi. Uzak Doğu kültüründe iyi şans getirdiğine inanılan ve ismini de buradan alan şans bambularının bakımı aslında oldukça kolay. Bu yönüyle bitki bakımına zaman ayıramayanlar için de şans bambularının harika bir seçenek olduğu söylenebilir.

Şans Bambuları Çok Su İstemez

Dekoratif açıdan da sıklıkla tercih edilen ve hem evlerde hem de işyerlerinde rahatlıkla bakımı yapılabilen bitkiler arasında yer alıyor. Hatta mevcut şans bambularını çoğaltmak ve daha fazla sayıda bambu elde etmek dahi hem kolay hem de keyifli! Bu bitkilerin mutlaka güneşe ihtiyacı olmaz. Dolayısıyla yaşam alanlarında herhangi bir yerde kolayca konumlandırılabilirler. [caption id="attachment_611" align="aligncenter" width="700"]bambu çiçek bambu çiçek[/caption] Çok fazla suya ihtiyaç duymuyor olmaları da, bakımlarının ara ara ihmal edilebilmesine olanak tanır. Ayrıca pek çok bitkide olan yerini beğenmeme durumunun şans bambularında olmadığını da bilmenizde fayda var. Bambularınızın suyunu sadece 15 günde bir değiştirmeniz de yeterli olabiliyor.

Temiz Su Kullanmayı Unutmayın!

Dikkat edilmesi gereken sadece dinlenmiş ve temiz su kullanımı oluyor. Tüm bu özellikleri sayesinde, evde ya da işyerinde herhangi bir çiçeği yetiştiremediğini düşünenlerin imdadına yetişen şans bambuları muhteşem duruşları ile de ön plana çıkıyor. Fiyatları son derece makul olan bu bambuları siz de hem kendiniz hem de yakınlarınız için temin edebilirsiniz. İnternetten online olarak şans bambusu siparişi vermek son derece kolay. Online sipariş ile bu muhteşem bitkinin dilediğiniz adrese hemen ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İyi şansa ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz yakınlarınızı şans bambularından mahrum bırakmayın!
Yazar : Çiçek Diyarı