Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Gelin Buketi Malzemeleri

Gelinler artık ellerinde taşıdıkları çiçeklere de en az gelinlikleri kadar özeniyor. Elbette hem gelinlik modellerine hem de düğün konseptlerine uygun olan bir gelin el çiçeği ile evlenmek, tüm genç kızların hayalleri arasında yer alıyor. Peki, gelin buketi hazırlamak zor mu? Aslında hayır. Doğru gelin buketi malzemeleri ile harika bir buket tasarımı yapılabiliyor. Bunun için el becerinizin yüksek olması da gerekmiyor.

Öncelikle sizlere gelin buketi malzemeleri hakkında bilgi verelim. Elbette malzemelerin başında çiçek geliyor. Canlı çiçek ya da kurutulmuş çiçeklere alternatif olarak, son dönemde pek tercih edilmiyor olsa da yapay çiçekleri seçebilirsiniz. Zarif bir tül ve kurdele de yine malzeme listesinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tül özellikle gelinliğinizin tonu ile aynı olmalıdır.

cicek-4

Evde Gelin Buketi Yapımı

Kırık beyaz bir gelinliğe sahipseniz, tülün de bu tonda olması, çiçeğin gelinliğiniz ile harika bir uyum yakalamasını sağlar. Kurdelede ise çok daha özgürce renk seçimi yapabilirsiniz. Pembe, mavi, kırmızı ya da bej renkleri en çok tercih edilen kurdele renkleri arasında yer alıyor. Ayrıca çiçeğinize şekil vermek için yan keski ve makasa da ihtiyacınız olacak.

Dayanıklı bir gelin buketi hazırlamak için silikon ve silikon tabancası da kullanmanız gerekebilir. Çiçekleri ve tülü yapıştırdığınızda daha sağlam bir buket elde edebilirsiniz. Ardından çiçekleri yan yana getirerek şık bir görünüm yakalamaya çalışarak gelin buketinizi keyifle hazırlayabilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı