Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Büyük Saksı Çiçekleriyle Doğal Dekorasyon

Artık her evde ve neredeyse her ofiste görmeye alışkın olduğumuz büyük saksı çiçekleri bulunduğu mekanın atmosferini bir anda değiştirebiliyor. Pek çok farklı türü bulunan bu saksı bitkileri ?yaşayan ve canlı bir alan? imajını hem evlere hem de işyerlerine kazandırdığından pek çok dekorasyon stilinde bu bitkilere yer verilebiliyor. Eğer siz de natürel görünümlü ve ?doğa? temalı bir yaşam alanı dekore etmek isterseniz tercih edebileceğiniz çok sayıda büyük saksı bitkisi bulunuyor.

Evinizde Mini Bir Palmiye Ağacı İster misiniz?

Palmiye ağaçlarına benzerliği ile ön planda olan rhapispalm bitkisi son yıllarda en çok tercih edilen saksı bitkisi olma özelliğine de sahip. Uçları sivri olmayan ve hafif kavisli bir duruşla yere doğru bir eğim çizen yaprak görünümüne ince ve çok dallı gövde eşlik ediyor. Bu bitki evlerin yanı sıra işyerlerinde de sıklıkla bakımı yapılan saksı bitkileri arasında yer alıyor. [caption id="attachment_663" align="aligncenter" width="500"]kentia kentia[/caption] Parçalanmış yaprak görünümü ile sıra dışı bir duruş sergileyen deve tabanı tercih edebileceğiniz bir diğer saksı bitkisi olabilir. Yaprakları bir elin parmaklarını andırıyor ve kolay solmayan bir özellik de sergiliyor. Deve tabanı her evde yaşayabilecek bir saksı bitkisidir. Bu nedenle bitkilere çok fazla zaman ayıramamaktan yakınanlar da tercihini bu bitkiden yana kullanabilir.

Yoğun Yapraklı Benjamin Evinize Çok Yakışacak

Eğer büyük saksı bitkilerinde yoğun bir yaprak görünümünden hoşlanıyorsanız bu durumda seçiminizi benjamin bitkisinden yana kullanabilirsiniz. Artık Benjaminler şaşırtan bir gövde görünümünü de sunabiliyor. Örneğin örgülü gövde bölümleri ile gayet şık ve estetik bir görünüm almış olan benjamin bitkisinin bu sıra dışı güzelliğini siz de yaşam alanlarınıza kazandırabilirsiniz.
Yazar : Çiçek Diyarı