Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Çiçekler Nasıl Kurutulur?

Çiçek kurutma yöntemleri ile beraber mis kokulu çiçekleri uzun süre saklayıp koruyabilirsiniz. Rengarenk çiçek tasarımları ve aranjmanları ile beraber uzun süre dayanıklı çiçekler elde edebilirsiniz. Çiçek Diyarı tarafından tasarlanan birbirinden eşsiz çiçekler nasıl kurutulur için doğal kurutma yöntemleri önerilmektedir. Kurutma işleminden hemen sonra istenen şekilde saklanmaya devam etmektedir.

Kitap arasına koyarak çiçekler dal şeklinde kurutulmaktadır. Özellikle kitap ayracı yapmak isteyen kişiler için ideal kurutma yöntemleri arasında yer almaktadır. Çiçek kurutma yöntemi çeşitleri her aranjman için farklılık göstermektedir. Ürün içeriği geniş olan sitemi Çiçek Diyarı üzerinden birbirinden farklı çiçek siparişi vermek kolay hale gelmektedir.

Uzun süre bu aranjmanları saklamak istiyorsanız çiçeklerin doğal hali ile kurumasını sağlayın. Doğal kurutma yöntemleri en iyi ve sağlıklı sonuç vermektedir. Çiçek kurutmak günümüzde oldukça popüler hale gelmektedir. Kuru bir yerde saklanan aranjman ve çiçekler doğal hali ile kurumaya başlamaktadır. Üzerine ser ve düz bir cisim koyarak çiçeklerin tozlanmasını ve çürümesini önleyebilirsiniz.

Doğal Çiçek Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal çiçek kurutma yöntemleri ile beraber tüm çiçek aranjmanları istenen süre boyunca saklanmaya devam etmektedir. Kurumuş çiçekler ortamın havasını yenilemek ve tazelemek ile görevlidir. Çiçekleri üzerine herhangi bir toz gelmeyecek şekilde doğal ve kapalı bir alanda saklamak kurumasına yardımcı olacaktır. Çiçeğin türüne göre de çiçek kurutma işlemleri değişiklik göstermektedir.

Kurutma işlemi sırasında çiçeğin çürümesini engelleyecek ilaçlar sıkılmalıdır. Bu yöntemde çiçekler çok daha uzun süre dayanmakta ve olduğu hali ile kurumaya bırakılmaktadır. Çiçek kurutma işlemleri Çiçek Diyarı içerisinde satın alınan her aranjman için geçerlidir. Firmamız Çiçek Diyarı binlerce ürün çeşidi sunmaktadır. Müşterilerin her biri dilediği aranjmanı kolaylıkla satın almakta ve sipariş vermektedir.

Sipariş verilen her ürün belirli bir süre sonra kurumaya başlamaktadır. Doğal kurutma yöntemlerini takip eden kişiler istedikleri kurutulmuş çiçekleri elde etmektedir. Özellikle son dönemde Çiçek Diyarı tarafından satın alınan çiçekler farklı kullanım imkanları sunmaktadır. Bunların başında ise kurutulmuş çiçekler ilk sırada gelmektedir.

Hava İle Çiçek Kurutma Yöntemi Nasıl Yapılır?

Hava ile çiçek kurutma yöntemleri en bilinen ve sıkça tercih edilen yöntemler arasına girmektedir. Bu yöntem doğal hava akışı içerisinde bırakılan çiçeklerin kısa süre içerisinde kuruması ile gerçekleşmektedir. Çiçeklerin en doğal kuruma yöntemlerinden biri hava akışı kurutmasıdır.

Hiçbir ürün ya da ilaç kullanmadan olduğu hali ile kuru bir ortamda bırakılan çiçekler belirli bir süre sonra kurumaya başlamaktadır. Çiçeklerin rengi solmadan orjinal hali ile kuruması hem sağlıklı hem de istenen görünümü vermektedir. Hava ile çiçek kurutma tekniği tüm çiçek türleri için geçerlidir.

Presleme Yöntemi İle Çiçekleri Kurutma

Presleme yöntemi kullanarak Çiçek Diyarı içerisinde satın alınan tüm çiçekler kurumaya bırakılmaktadır. Bu yöntem genellikle tek bir çiçek dalı için yapılmaktadır. Presleme yöntemi özellikle kitap ayracı hazırlama sürecinde en önemli işlemlerden biridir.

Bir kağıt üzerine koyulan çiçek dalı ve üzerine gelen bir diğer kağıt ile birleştirilmektedir. Bu şekilde bir süre bekletilerek kurumaya bırakılmaktadır. Sert bir cisim arasına koymak da presleme yöntemlerinden biridir. Çiçek Diyarı tarafından satın alınan tüm çiçekler için bu kurutma yöntemi işe yaramaktadır.

Gliserin Kullanımı ile Doğal Çiçek Kurutma Yöntemleri

Gliserin kullanımı ile çiçek kurutma işlemlerinde çiçekler herhangi bir çürüme ya da böceklenme olayı yaşamadan kurumaya başlamaktadır. Evde yapılan en doğal kurutma tekniklerinden biridir. Bu gliserin malzemesi eczanelerde rahatlıkla bulunabilmektedir.

Kişiler istedikleri çiçek aranjmanı üzerine bu ilacı sıkarak istediği şekilde kurumaya bırakmaktadır. Doğal kurutma işlemleri gliserin malzemesi kullanarak da devam etmektedir. Çok fazla kişi Çiçek Diyarı içerisinde istediği aranjmanı satın almaktadır. Satın alınan her bir aranjman ve çiçek için gliserin kullanımı ile kurutma yapılmaktadır.

Kumda Çiçek Kurutma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kumda çiçek kurutma özellikle geçmiş zamanlarda yapılan tekniklerden biridir. Çiçek Diyarı tarafından alınan her bir çiçek için kumda kurutma işlemleri de uygulanmaktadır. Çiçeklerin anısını saklamak ve korumak isteyen kişiler kumda kurutma tekniğini kullanarak çiçekleri kurutmaya başlamaktadır.

İnce taneli kum ve tuz tanecikleri üzerine bırakılan çiçekler doğal hali ile kurumaya başlamaktadır. Aynı zamanda bu teknik fırınlama yöntemi ile de birleştirilmektedir. Silisyum karışımı ile beraber kum üzerinde istenen çiçekler kurutulmaktadır. Daha sonra kumdan arındırılan çiçekler kullanılmaktadır.

Borax Kullanımı İle Çiçekleri Olduğu Gibi Kurutma

Borax kullanımı özellikle çiçek kurutma işlemleri için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Çeşitli kimyasal maddelerin yanı sıra bu işlem mikropların oluşumunu engellemekte ve sağlıklı bir kuruma işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Borax kullanımı Çiçek Diyarı içerisinde yer alan her bir çiçek için en geçerli yöntemlerden biridir.

Borax çiçeklerin kendi formunda kurumasına yardımcı olur. Son zamanlarda pek çok kişi bu teknikten yararlanmaktadır. Kum üzerinde kurutma yöntemlerinin bir benzeri olarak tercih edilmektedir. Bu işlem özellikle hassas taç yapraklı çiçekler için uygundur.

Silisyum Kullanımı İle Doğal Çiçek Aranjmanların Kurutulması

Silisyum kullanımı da çiçeklerin korunmasına yardımcı olan en sağlıklı kurutma işlemlerinden biridir. Silisyum kristal yapıda olan malzemelerden biridir. Silisyum kullanımı özellikle büyük aranjmanlı çiçekler üzerinde daha güvenli bir kurutma işlemi yapmaktadır.

Tozdan daha ince bir formda olan bu malzeme sayesinde çiçekler kuru hali ile kalmaya devam etmektedir. Silisyum malzemesi kolay bulanabilen ürünlerden biridir. Doğal Çiçek Diyarı çiçek aranjmanlarının bu şekilde kurutulması istenen çiçek görünümünü vermektedir. Her çiçek türünde bu yöntem kullanılmaktadır.

Fırında Kurutma Tekniği İle Hızlı Kurutma Yapma

Fırında kurutma tekniği ile hızlı ve pratik çiçek kurutma işlemleri yapılmaktadır. Çiçek kurutma yöntemleri arasında en popüler olan tekniktir. Çiçek Diyarı sitesinden satın alınan her bir çiçek aranjmanı için belirli bir süre sonra fırında ya da mikrodalga kullanımı ile kurutma işlemi yapılmaktadır.

Kurutulan çiçekler kendi hali ile kalmaya devam etmektedir. Herhangi bir bozulma ya da çürüme meydana gelmemektedir. Silisyum ya da borax kullanımı ile de fırında kurutma işlemleri yapılmaktadır. Çiçek Diyarı içerisinde birden fazla çiçek çeşidi yer almaktadır.

Kurutulan Çiçeklerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kurutulan çiçeklerin kullanım alanları kişiye göre değişiklik göstermektedir. Herkes ne amaçla kullanmak istiyorsa ona uygun şekilde çiçekleri kurutmaktadır. Çiçek Diyarı son zamanların en popüler ve şık çiçek aranjmanlarını hazırlamaktadır.

Bu tarz ürünlere sahip olmak isteyenler Çiçek Diyarı adresini ziyaret ederek istediği boyutta ve türde çiçeği satın almaktadır. Ardından kurumaya bırakarak süs eşyası ya da doğal çiçek kokusu da hazırlanabilmektedir. Kurutma işlemlerinde banyo için süs eşyaları da hazırlanmaktadır. Bunlar ortamın havasını yenilemekte ve tazelemektedir.

Çiçek Kurutma İşlemleri Ne İçin Yapılır?

Çiçek kurutma işlemleri süs eşyası, doğal ve mis kokulu çiçek yaprakları hazırlama için tercih edilmektedir. Çiçek Diyarı içerisinde yer alan her bir çiçek aranjmanı özel şekilde tasarlanmaktadır. Buradan satın alınan çiçeklerin doğal ya da fırında kurutulması ile ortamın havasını yenileyecek çiçek kuruları da elde edilmektedir. Bu çiçek yaprakları ortama güzel koku yaymaktadır.

Yazar : Çiçek Diyarı