Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Dubai Mucize Bahçeleri

Eğer bu yıl tatil için rotanızı yurt dışına çevirmeyi planlıyorsanız ve çiçeklerden de hoşlanıyorsanız biletinizi bu defa Dubai için alın. Çünkü bunun için mükemmel bir nedeniniz var. O nedenin adı da Dubai Mucize Bahçeleri ve muazzam görüntüsüyle görenleri adeta mest ediyor. Bu bahçelerde tam 45 milyon farklı çiçek türü bulunuyor. Haliyle gökkuşağının tüm renklerini bahçelerde görebilirsiniz.

Kendinizi bir anda büyülü bir dünyanın içerisinde hissetmenize olanak tanıyan Dubai Mucize Bahçeleri her yıl binlerce turisti adeta bir mıknatıs gibi kendine çekiyor. Bu bahçeleri gördükten sonra çiçeklere ve muazzam görünümlerine bir kez daha aşık olabilirsiniz. Bu bahçelerin kapladığı alan ise tam 72 bin metrekare!

Dubai-Miracle-garden

Dubai Mucize Bahçeleri?nde 45 Milyon Çiçek Türü Var!

2013 yılının sevgililer gününde yani 14 Şubat?ta açılan bu bahçeler 109 milyondan daha fazla çiçeği barındırıyor. Elbette bu denli geniş bir alanda yetiştirilen çiçeklerin bakımı da bir hayli zor. Çok sayıda kişinin görev aldığı bahçelerde özel bir sulama yöntemi kullanılıyor. Atık suların yeniden kullanılması ile sulanan çiçeklerin tek bir adedinin solmasına dahi izin verilmiyor.

Her gün çiçekler için 757 litreden çok daha fazla su kullanılıyor. Dubai?ye tam 11 milyon dolara mal olan bu bahçenin getirdiği turist sayısı bakımından maliyetin çoktan karşılandığı konuşuluyor. Siz de bambaşka bir dünya sunan bu bahçeleri ziyaret edebilir ve görsel şölene canlı olarak tanıklık edebilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı