Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Düğüne Hangi Çiçek Gönderilir

Düğün davetiyesi aldıysanız ve düğüne herhangi bir nedenle katılamıyorsanız mutlaka çiçek göndermeniz gerekiyor. Bu durumda düğüne hangi çiçek gönderilir sorusuna yanıt arayabilirsiniz. Öncelikle belirtmemiz gereken en önemli husus, düğüne göndermek için prestijinize uygun bir çiçek seçimi yapmanız gerektiğidir. Elbette geniş bir seçenek yelpazesinden söz edebiliriz. Bu nedenle özgürce seçim yapabilirsiniz.

Aslında düğünler için en çok tercih edilen çiçek genellikle ferforje çelenkler oluyor. Ancak düğüne hangi çiçek gönderilir sorusunun tek yanıtı da ferforje çelenk değil. Şık bir vazo içerisinde dizayn edilmiş olan çiçeklerin de gönül rahatlığı ile tercih edilebileceğini belirmemiz gerekiyor. Aynı zamanda kutu ya da sepet içerisinde dizayn edilmiş olan çiçekler de alternatifleriniz arasında yer alıyor.

dugun-cicegi

Düğüne Gönderim İçin Uygun Çiçekler

Dilerseniz buket çiçek çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Fakat buketler genellikle bir masa üzerinde bekletildiğinden kısa sürede solabiliyor. Düğün salonlarında vazo bulmak da güç olacağından önerimiz buket şeklinde hazırlanan çiçekler yerine vazolu olan çiçeklere yönelmeniz olacak. Özellikle yayvan bir vazo kullanılarak hazırlanan aranjmanlar düğün mekanını da süslediğinden sıklıkla tercih ediliyor.

Mevsimin güzel çiçekleri kullanılarak hazırlanan tasarımlar gayet ideal bir seçim olabilir. Genellikle düğünler için beyaz rengin hakim olduğu aranjmanlar tercih ediliyor. Zambaklar, orkideler, papatyalar ve diğer beyaz çiçeklerle dizayn edilen düğün çiçeklerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bu modelleri internetten de inceleyebilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı