Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Evinize Renk Katacak 4 Saksı Bitkisi

Yaşam alanlarınızı asla çiçeklerden mahrum bırakmayın önerisini sizlere sıklıkla belirtiyoruz. Çünkü çiçekler mekanlara bambaşka bir atmosfer kazandırırken aynı zamanda kendinizi çok daha mutlu ve huzurlu hissetmenize de yardımcı olabilir. Çiçekler hakkında bilginiz olmasa dahi yetiştirmeyi kısa sürede öğrenebilirsiniz. Sizler için evinize renk katacak 4 saksı bitkisi önerisinde bulunacağız.

Bu saksı çiçeklerinin ortak özellikleri ise bakımlarının gayet kolay olmasıdır. Dolayısıyla evinize renk katacak 4 saksı bitkisi arasından hangisini seçerseniz seçin, rahatlıkla bakabilirsiniz. İlk önerimiz Afrika menekşesidir. Yeni çiçek bakmaya başlayanlar için son derece ideal olması ve muazzam güzelliği nedeniyle Afrika menekşesini tercih edebilirsiniz.

evinize-renk-katacak-4-saksi-bitkisi

Yeni Başlayanlara Uygun Saksı Çiçekleri 

Bir diğer önerimiz de barış çiçeği olacak. Özellikle evinde yoğun bir çiçek görünümü isteyenler için son derece ideal bir tercih olabilir. Çünkü bu özel çiçek bulunduğu ortama tropikal bir atmosfer kazandırıyor. En önemli avantajı ise son derece uzun ömürlü olmasıdır. Ancak bir uyarımız olacak, kedi, köpek ve tavşan besleyenler için bu çiçek sakıncalı! Yaprakları hayvanlara zarar verebiliyor.

Renkli çiçekleri sevenler için ideal flamingo çiçeği de tercih edilebilir. Büyük ve kırmızı yapraklarıyla son derece çekici görünen bu çiçeklerden mutlaka siz de temin etmelisiniz. Son olarak sizlere yılbaşı çiçeğini öneriyoruz. Bakımı kolay, çiçek dayanıklı ve muhteşem bir duruşu var. Evinize muazzam bir renk katacağından emin olabilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı