Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Fuşya Orkidenin Anlamı

Her çiçeğin bir anlamının olduğunu artık biliyor olmanız lazım. Doğanın en güzel hediyesi olan çiçeklerle yaşam alanlarınızı taçlandırabilir, sevdiklerinizi mutlu edebilir ve çiçeklerin büyülü güzelliği ile kendinizi şımartabilirsiniz. Son yıllarda çiçekler arasında en çok tercih edilenlerden biri de orkideler oluyor. Peki, fuşya orkidenin anlamı nedir? Orkide dendiğinde ilk akla gelen renk fuşya oluyor.

Öncelikle fuşya orkidenin anlamı konusunda size bilgi verelim. Fuşya orkide saflık ve sevimlilik anlamına geliyor. Dolayısıyla sevdiğiniz birine çiçek göndermek istediğinizde eğer fuşya orkideyi seçerseniz ?temizsin ve sevimlisin? mesajını de vermiş olursunuz. Beyaz orkide ise masumiyeti ve zarafeti sembolize ediyor. Orkideler uzun süre kalıcı bir çiçek olmaları ile de dikkat çekiyor.

fusya-orkidenin-anlami

Orkideler ve Anlamları

Özellikle bakımını doğru şekilde yaptığınızda orkidenin muazzam güzelliğinden çok uzun süre istifade edebilirsiniz. Diğer orkide renklerinden ve anlamlarından da söz edelim. Sarı orkide çok nadir bulunan bir çiçektir ve sıcaklığı sembolize ediyor. Birine sarı orkide göndermeniz samimi ve sıcaksın mesajını vermeniz anlamına gelir.

Bu arada mor renkte orkide de asaleti sembolize ediyor. Gayet dayanıklı ve bir o kadar da kalıcı bir renk olduğunu da belirtmemiz lazım. Mavi orkide ise aşkların en büyüğü anlamına geliyor ve sevgililerin ya da eşlerin birbirine göndermesi için uygundur. Ancak doğada mavi orkide bulunmuyor. Özel bir yöntemle hazırlanıyor ve bir süre sonrasında doğal rengi olan beyaza geri dönüyor.

Yazar : Çiçek Diyarı