Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Güllerin Anlamları

Günlük yaşamda çok fazla sevilen bir çiçek olan gül, farklı ülkelerde ve kültürlerde birçok anlam ve sembolizmi temsil eder. Güzellikleri, çok yönlülükleri ve klasik şekilleri ile güller yıldönümleri, doğum günleri, anneler günü ve sevgililer günü gibi özel günler için son derece popüler bir seçim olmaktadır. Çiçek Diyarında hayatınızdaki o özel anlar için mükemmel hediyeyi bulmanıza yardımcı olacak çok çeşitli taze gül buketler bulunmaktadır.

Güllerin Anlamları Nelerdir?

Zaman geçtikçe güller, aşk, tutku ve de hayranlık gibi en güçlü duygularımızdan bazılarını sembolize etmeye başlamıştır. İster sevgi, ister arkadaşlık ya da neşeyi ifade etmek isteyin, bu durumda her duygu ve durum için bir gül bulunmaktadır. Fakat sevilen biri için doğru çiçeği seçmek de her zaman göründüğü gibi basit değildir.

Güllerin Anlamları

Güller sadece renklerine bağlı olarak farklı şeyleri sembolize etmekle kalmaz, aynı zamanda kültürler arasında da farklılık göstermektedirler. Gülün sayıları bile farklı anlamları ifade edebilir. Gülleri seviyorsanız ama hangisini seçeceğinizden emin değilseniz Çiçek Diyarı sizin için en doğru yer. Bu konuda gül renklerinin anlamları ve sembolizmlerini öğrenmek için gerekli desteği almaktasınız.

Güllerin Belli Başlı Sembolleri Nelerdir?

İnsanlığın gül ile olan aşk ilişkisi çok eski zamanlara kadar uzanmaktadır. Kırmızı gülün aşkı temsil ettiği de yıllardan beri bilinen bir durum olmaktadır. Kırmızı güller, özellikle Yunan aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit ile ilişkilendirilmektedir.

Romalılar gülü güzelliğin ve aşkın sembolü haline getirmişlerdir. Bu duygu da günümüze kadar devam etti. Roma' da gül kibri simgelemektedir. Bunun yanında bir gül, gizlilik veya mahremiyet anlamına da gelmektedir. Günümüzde ise güller, çeşitli kültürler arasında paylaşılan evrensel bir aşkı ifade eder.

Dünyanın pek çok yerinde, özellikle kırmızı gülün anlamı aşk ve romantizmle ilişkilendirilir. Bu yüzden de Sevgililer Günü'nün nihai sembolü haline gelmektedir. Çiçek Diyarında 14 Şubat'ta hiçbir çiçek kırmızı gül kadar rağbet görmez.

Kırmızı ve Beyaz Gül Ne İfade Eder?

Çiçek Diyarında çeşitli renklerde güller yetiştirilmektedir. Her rengin kendine özgü bir anlamı ve sembolizmi bulunmaktadır. Doğru rengi seçebilmeniz için de farklı gül renkleri ve anlamlarının bilinmesi gerekmektedir. Bu konuda kırmızı gül aşk, romantizm ve arzunun sembolü olmaktadır. Bu durumda onu çiftler için mükemmel bir seçim haline getirmektedir.

Bu kapsamda özel biri için mükemmel gül buketini bulmak için, yıldönümü çiçekleri ve Sevgililer Günü çiçekleri yelpazesi içinde pek çok seçenek bulunmaktadır. Beyaz gül, yeni başlangıçları, umudu, saflığı ve masumiyeti sembolize ettiğinden, düğünlerde ve doğumlarda çok sık tercih edilmektedir.

Cenaze törenlerinde de ölen kişinin anısını, sevgisini ve saygısını ifade etmek adına kullanılırlar. Kelimelerin yeterli olmadığı durumlarda da taziyeleri ifade etmenize yardımcı olacak olan, sempati çiçekleri yelpazesi çok fazla seçeneğe sahip olmaktadır. Bu doğrultuda beyaz gülün anlamı çok fazla satın alınan çiçekler olmalarını da sağlamaktadır.

Açık Renk Grubu Güllerin Anlamları Nelerdir?

Pembe gül çok yönlüdür ve pek çok farklı anlamı ifade etmektedir. Bir arkadaşınıza minnettar olduğunuzu ifade etmek istiyorsanız koyu pembe gül harika bir seçimdir. Bunun yanında açık pembe güllerin anlamı mutluluk, nezaket, hayranlık ve zarafeti sembolize etmektedir.

Ayrıca turuncu veya sarı güller de aranjmanda da iyi tasarım yaratmaktadır. Turuncu güller de farklı gül renginin kapsamında coşku, enerji ve tutkuyu sembolize eder. Bu canlı güzellikler pozitif enerjiyi iletir ve doğum günleri, yıldönümleri ve herhangi bir kutlama günü için mükemmeldir.

Genelde sarı gül kıskançlığı, çatışmayı ve sadakatsizliği sembolize etmektedir. Fakat sarı gülün anlamı yıllar içinde değişti ve artık dostluk, sıcaklık ve şefkatle ilişkilendirildi. Bu kapsamda birinin gününü neşelendirmek istiyorsanız bu neşeli çiçek harika bir seçimi olmaktadır.

Farklı Renkte Güllerin Anlamları Nelerdir?

Mavi renk güller olağanüstü ve nadir bir renk tonu olmaktadır. Bu kapsamda mavi gülün anlamı doğrultusunda kişiye büyülenme, hayranlık ve sevgi duygularını iletmek için kullanılmaktadır. Mavi veya mor güller, birisine olan içten takdirini ve sevgisini ifade etmek isteyenler için ideal bir seçimdir. Genelde renklerine göre anlamları değişen güllerden biri de yeşil güller olmaktadır.

Birçok farklı anlamı temsil etmektedir. En önemli anlamlarından biri, yeni bir bebeği karşılayan veya çocuk sahibi olmak isteyen arkadaşlarınıza gül vermek istiyorsanız onları ideal kılan umut ve bereket olmaktadır. Yeşil güller, neşe ve gençleşmeyi sembolize etmektedir. Ancak yeşil gül bazı kültürlerde de kıskançlığı ve imrenmeyi de temsil etmektedir.

Sipariş Vereceğiniz Güllerin Anlamları Nelerdir?

Kırmızı güller, sonsuz ve tutkulu bir aşkı çağrıştırdıklarından, gelin buketlerinde, gelin çiçeği olarak sıklıkla yer alır. Romantik olmayan nedenlerle de kırmızı güller verebilirsiniz. Başarılı bir performanstan sonra birine vermek için popüler çiçekler arasında yer almaktadır. Bale veya opera gösterilerinden sonra sahneye atılan kırmızı gül buketlerini veya tek çiçeklerini sık sık görürsünüz.

Bu nedenle, bir tür sahne performansı gerçekleştirmiş veya mezuniyet veya büyük bir çalışma projesi gibi büyük bir başarıyı tamamlamış birine kırmızı güller verebilirsiniz. Sizin için anlamlı bir şey yapan birine teşekkür etmek için kırmızı güller de kullanılabilirsiniz. Bu konuda Çiçek Diyarında birbirinden farklı kırımızı gül seçenekleri yer almaktadır.

Siyah Gül Ve Anlamı

Doğada çok fazla bulunmayan bir diğer renk de siyah güllerdir. Bu kapsamda siyah gül, aslında çok koyu kırmızı veya mor renkte olmaktadır. Gerçek siyah güller ancak boyanarak elde edilebilir. Siyah güller ölümü, yeniden doğuşu ya da vedayı sembolize etmektedir. Özel aranjmanlar ile farklı şekillerde siyah gül sipariş edilebilmektedir.

Güllerin Fiyat Aralıkları

Gül rengi güllerin fiyatını etkileyebilmektedir. Gülün fiyatı, gülün kalitesinden, zamandan ve buket yapımında kullanılan işçilikten de etkilenmektedir. Ancak tüm bunlar hesaba katıldıktan sonra renk devreye giriyor. Genelde tam çiçek açan uzun saplı güller, daha kısa saplı, daha az gür olan güllere göre daha pahalıya mal olmaktadır. Gülün cinsi de burada bir başka etken olmaktadır.

Bu kapsamda düğünler için popüler olan güller, daha tipik gül çeşitlerinden çok daha pahalı olma eğiliminde olmaktadır. Tarih de fiyatta ve güllere olan talep seviyesinde rol oynamaktadır. Güller, artan talep sebebi ile Sevgililer Günü, Anneler Günü ve Haziran aylarında çok pahalıdır. Bu kapsamda Çiçek Diyarı hem seçenek hem de uygun fiyat bakımından pek çok seçenek sunmaktadır. Web sitemizden sevdiklerinize gül siparişi oluşturabilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı