Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Kadınlar İçin Çiçekler Neyi İfade Eder?

Yüzyıllardır kadınların çiçekleri olan ilgisi merak ediliyor. Kadınların neden çiçekleri bu kadar düşkün olduğu ve yaşam alanlarında neden mutlaka çiçek bulundurmak istedikleri aslında kadınlar tarafından da merak ediliyor. Çiçek almaktan çok hoşlanmadığı çok mutlu olmaları da kadınlar için çiçekler neyi ifade eder sorusunun yanıtını daha fazla merak edilmesini beraberinde getiriyor.

Peki, kadınlar için çiçekler neden bu kadar önemli ve özel? Aslında kadınların çiçek sevgisi doğaya olan tutkularından geliyor. Kadınlar içgüdüsel olarak yaşadığımız gezegende yaşamın devamlılığını sağlıyor. Doğurganlık özelliklerinin olması içgüdüsel olarak tabiata  daha fazla düşkün olmalarını beraberinde getiriyor. Çiçekler ise doğanın güzelliklerini cömertçe sergiliyor. Bu yüzden kadınların doğayı olan sevgilerinin bir yansıması olarak çiçekler karşımıza çıkıyor.

Kadınlar neden çiçeklere bu kadar düşkün?

Aslında doğurganlık özelliğinin kadınlara kazandırdığı tek özellik doğaya ve yaşamı devamlılığına düşkün olmaları değil. Aynı zamanda canlıları büyütmek ve onları korumak kadınların genlerinde var. Bir çiçeği yetiştirmek, tüm bakımını üstlenmek ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak kadınların çok sevdiği bir aktiviteye dönüşebiliyor. Bu yüzden özellikle evlerinde mutlaka çiçek bulundurmayı tercih ediyorlar.

kadinlar-icin-ciceklerin-anlami

Dikkat ederseniz kadınların iş hayatında da çevrelerinde mutlaka çiçek bulundurmak istediklerini görebilirsiniz. Çalışma masalarında küçük de olsa bir çiçeğe ya da en azından bir kaktüse yer veriyorlar. Bu sayede kendilerini çok daha iyi ve mutlu hissediyorlar. Kadınların hediye olarak çiçek almaktan çok hoşlanmalarının nedeni ise kendilerini  özel hissetmeleridir.

Çiçek vermek yüzyıllardır sevginin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Dolayısıyla çiçek alan bir kadın bu sevgi mesajını hemen anlıyor ve kendini önemli hissediyor. Sevilmek tüm canlıların ortak ihtiyaçlarının başında geliyor. Çiçek almak kadınların sevilme ihtiyacının karşılanması durumunda yaşanan duyguyu kadınlara  bir nebze de olsa yaşatıyor. Bu yüzden en azından yılın özel günlerinde kendileri için özel olan insanlardan mutlaka çiçek bekliyorlar.

Kadınları çiçeklerden mahrum bırakmayın!

Kadınları mutlu etmenin çok zor olduğu düşünülür. Oysa sadece çiçek vererek bir kadını çok mutlu edebilirsiniz. Bunun için özel günlerin gelmesini beklemeyin. Sıradan bir günde çiçek ile yapacağınız bir sürpriz uzun yıllar unutulmayacaktır.

Yazar : Çiçek Diyarı