Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Kime Hangi Çiçeği Göndermeli

Herhangi birine çiçek göndermeniz büyük bir incelik olarak düşünülecektir. Özel günlerde ya da sıradan, herhangi bir günde sevdiklerinizi mutlu etmek isterseniz, çiçek göndermeniz yeterli olacaktır. Ancak çiçek seçimi yapmak da biraz incelik istiyor. Bu noktada kime hangi çiçeği göndermeliyiz sorusunun yanıtını bilmeniz gerekir. Bu sayede çok daha doğru seçimler yapabilirsiniz.

İş Yerine Çiçek Gönderirken Dikkat!

Öncelikle çiçeklerin tamamının olmasa dahi, bazılarının anlamlarını bilmenizde fayda var. Örneğin kırmızı gül ?seni seviyorum? anlamına gelen bir çiçektir. Bir iş arkadaşınıza çiçek göndermek istediğinizde kırmızı gülleri seçmeniz yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebilir. Dolayısıyla kime hangi çiçeği göndermeliyiz noktasında kırmızı güllere dikkatli yaklaşmanız lazım.

kime_hangi_cicegi_gondermeli

Sevgilinize çiçek göndermek için kırmızı güller harika bir seçim olabilir. Fakat sevgilinizin işyerine gönderecekseniz ve sevgiliniz özel hayatıyla ilgili iş ortamında ketumsa, iş arkadaşları tarafından bazı sorgulara maruz kalabilir ve bundan hoşlanmayabilir. Bu nedenle kırmızı gülleri sevgilinizin evine gönderin. Mutlaka işyerine çiçek göndermeniz gerekirse, farklı bir çiçeği seçin.

Hastaneye Çiçek Gönderirken Dikkat!

İş ortamına vazolu çiçekleri göndermeniz daha doğru bir seçim olur. Anneniz için çiçek seçimi yapıyorsanız, saksı çiçeklerine yönelebilirsiniz. Özellikle anneniz evde saksı çiçeği yetiştiriyorsa, onda olmayan bir çiçeği seçmeniz, nazikçe bir davranış olur. Eğer bir hastaya geçmiş olsun dilediğinizi çiçeklerle iletmek isterseniz, kokusu yoğun olmayan bir çiçeği seçmelisiniz. Hasta olanlar kullandıkları ilaçlar nedeniyle kokulara karşı geçici bir hassasiyet yaşayabiliyor.

Bu koku çiçeklerin muhteşem kokusu olsa da bu riski göze almak istemezsiniz. Kokusu olmayan çiçekler hastane ortamı için daha idealdir. Doğum günü nedeniyle çiçek gönderiyorsanız, aranjmanlar ya da renkli çiçekler doğru tercih olacaktır. Renkli çiçeklerle hazırlanan aranjmanlar her daim içerisinde bir coşku barındırır. Duruma daha uygun bir çiçek seçimi yapmış olacaksınız.

Yazar : Çiçek Diyarı