Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Kış Aylarında İçimizi Isıtan Kış Çiçekleri

Çiçekler sadece ilkbahar ve yaz aylarında yetişmiyor. Soğuk havalarda açan ve muhteşem renkleri ile kış aylarında içimizi ısıtan kış çiçekleri bu soğuk mevsime renk katıyor. Üstelik kış çiçeklerinin estetik güzelliğini gördüğünüzde yaz çiçekleri ile rekabet edebilecek kadar muazzam bir görüntü sunduklarını da fark edebilirsiniz. Hangi çiçeklerin kış çiçekleri olduğunu biliyor musunuz?

Kasımpatı, adından da anlaşılabileceği gibi kasım ayında muhteşem güzelliğini insanlarla paylaşan bir çiçektir. Pek çok farklı renkte açabilen kasımpatı kış aylarında içimizi ısıtan kış çiçekleri dendiğinde akla gelen ilk çiçek oluyor. Çünkü ? 30 dereceye dahi dayanabilen, son derece güçlü bir yapıya sahip. Kesildiğinde de kısa sürede solmuyor ve uzun süre diri görünümünü koruyabiliyor.

kis-cicekleri

Karların Arasından Doğan Güzellik: Kardelen

Kardelen çiçeği ? 12 derecede açabilen ve bu yönüyle dikkat çeken bir çiçektir. Karların arasından açan ve muazzam bir görüntüye sahip olan kardelen 800 metre ila 1900 metre yükseklikte dahi açabiliyor. Elbette tahmin edebileceğiniz gibi gayet dayanıklı bir yapıya sahip. Eğer kış mevsiminde de evinizde çiçekler görmek istiyorsanız nergis yetiştirin. Kış aylarında açan nergis saksıda kolaylıkla yetiştirilebilen bir çiçektir.

Şebboy da bu listede yer alıyor. boyu 80 cm?ye kadar uzayabilen şebboy 10 derece ısıya ihtiyaç duyan bir kış çiçeği olduğundan iç mekanda olması kaydıyla, kış mevsiminde yetiştirilebilir. Çuha ve sıklamen çiçekleri de kış mevsiminde açan çiçekler arasında yer alıyor.

Yazar : Çiçek Diyarı