Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Kışa Dayanıklı Bahçe Çiçekleri

Baharın müjdecisi olan çiçekler genellikle ilkbahar mevsiminde açmaya başlar. Ancak kış  mevsiminde tüm güzelliğini sergileyen çiçekler de var! Sizlere bahçenizi muhteşem bir alana dönüştürebileceğiniz kışa dayanıklı bahçe çiçekleri çeşitlerinden bahsedeceğiz. Eğer harika bir kış bahçesine sahip olmak istiyorsanız bu çiçekleri bahçenize ekmeniz yeterli olacak! Elbette kış mevsiminde güzelliklerini cömertçe sergileyebilmeleri için bakımlarını da ihmal etmemeniz gerekiyor.

Bahçelerde harika bir görünüm sergileyen çiçeklerin başında hercai menekşe geliyor. Soğuk hava koşullarına karşı gayet dayanıklı olan hercai menekşeler muazzam renkleri ile bahçenizde bambaşka bir soluk kazandıracak. Hercai menekşeleri balkonunuzu ya da terasınızı süslemek için de tercih edebilirsiniz. Bir diğer alternatifiniz de çuha çiçeği!

kisa-dayanikli-bahce-cicekleri

Kış Mevsiminde Hangi Çiçekler Tercih Edilmeli?

Kış mevsiminde tüm olumsuz hava koşullarına karşı yüksek mukavemet özelliği sergileyen çuha çiçeği bahçenize bambaşka bir hava kazandırabilir. Elbette açelya çiçeğinden de söz etmemiz gerekiyor. Soğuğa dayanıklı olan açelyalar en beğenilen çiçek çeşitleri arasında yer alıyor. Bahçenizin bir köşesini mutlaka bu eşsiz çiçeğe ayırmalısınız.

Kasımpatı çiçeği adından da anlaşılabileceği gibi kış mevsiminde açan çiçeklerden biridir. Gönül rahatlığıyla bahçenizi kasımpatı çiçeğinin muazzam güzelliği ile buluşturabilirsiniz. Dilerseniz krizantem çiçeğini de tercih edebilirsiniz. Krizantem de dayanıklılığıyla bu listeye girmeye hak kazanıyor. Sizlere son olarak şebboy çiçeğini de önerebiliriz. Aynı zamanda harika bir kokuya sahip olan nergis çiçekleri de kış mevsiminde bahçenizde yetiştirebileceğiniz çiçekler arasında yer alıyor.

Yazar : Çiçek Diyarı