Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı?

Düğünden önce bir nevi düğün provası olarak da değerlendirilebilen nişan törenlerinde çiçeklerin de özenle seçilmesi gerekiyor. Bu nedenle nişan çiçeği nasıl olmalı konusunda kısa bir araştırma yapmanız gerekebilir. Öncelikle çiçeğinizin mutlaka gerçek olması yani yapay çiçek olmaması gerektiğini belirtmek lazım. Aksi halde son derece özensiz bir görünüm sergilemiş olursunuz.

Aynı zamanda nişan çiçeği nasıl olmalı konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da nişan konseptinize uygun olması gerektiğidir. Genellikle akıllara kırmızı ya da beyaz güller gelir. Elbette bu çiçekler de seçenekleriniz arasında yer alıyor ancak artık klişe haline gelmiş olduğundan seçiminizi daha farklı çiçeklerden yana yapmanızda fayda olacak.

nisan-cicegi

Nişan Çiçeği Seçerken Dikkat!

Çok fazla türde çiçeğin bir arada kullanıldığı aranjmanların da pek uygun olmadığını belirtebiliriz. Bunun yerine tek bir çiçekten hazırlanan buketler ya da en fazla 3 çiçek türünün kullanıldığı modelleri seçmelisiniz. Çok fazla gösterişli bir çiçek aranjmanına yönelmeniz tüm dikkatlerin çiçekte toplanmasına sebebiyet verebilir. Bir anlamda çiçeğiniz sizden ve damat adayından rol çalacaktır.

Renk bakımından da dikkatli seçim yapmalısınız. Özellikle birden fazla türde çiçeğin kullanıldığı aranjmanlarda renklerin mutlaka birbiri ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca giydiğiniz kıyafete de uygun bir renk olmasına özen gösterin. Beyaz renk daha çok düğünlerde kullanılıyor. Tercihinizi pembe, ekru ya da krem tonlarından yana kullanabilirsiniz. Online sipariş sitemizde en güzel nişan çiçeği örneklerini görebilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı