Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Orkideler Neden Pahalıdır

Orkide son yıllarda en çok tercih edilen çiçeklerin de başında geliyor. Hem muazzam bir görünüme sahip olmaları hem de hemen her durumda gönderime uygun olmaları nedeniyle orkidelerin büyük ilgi gördüğünü belirtebiliriz. Ancak bu durumda orkideler neden pahalıdır sorusu akıllara geliyor. Öncelikle bu çiçeklerin pahalı olduğu yönünde bir algı olsa da aslında pek çok çiçek ile kıyaslandıklarında fiyatlarını gayet uygun olduğunu görebilirsiniz.

Bazı çiçeklere nazaran da orkideler neden pahalıdır sorusunun birkaç yanıtı bulunuyor. Bunların ilki yetiştirmenin gerçekten büyük emekler istiyor olmasıdır. Orkide yetiştirmek için neredeyse her gün bu çiçeğe bakım yapılması gerekebilir. Belirli bir süre yetiştirildikten sonra ise bakımlarını yapmak çok daha kolay oluyor.

orkideler-neden-pahali

Orkide Fiyatları Neden Pahalı?

Size hediye olarak orkide geldiğinde yüksek olasılıkla belirli bir yaşa kadar büyütülmüş olduğundan bakımını yapmanız zor olmaz. Sadece sulamasına ve budamasına dikkat etmeniz halinde orkideniz çok uzun yıllar yaşayacaktır. Bu arada orkideleri çoğaltmanın da pek çok çiçeğe nazaran daha zor olduğunu belirtmemiz lazım. Bu durumda orkidelerin fiyatlarının bir miktar yükselmesini beraberinde getirebiliyor.

Orkide satın almak için interneti tercih etmeniz çok daha makul fiyatlar ile karşılaşmanızı sağlayacaktır. İnternetten online olarak sipariş verdiğinizde hem daha fazla sayıda seçenek ile karşılaşabilir hem de çok daha makul fiyatlarla ödeme yapabilirsiniz. Hemen şimdi online olarak bir araştırma yapın ve fiyat kıyaslaması ile orkidelerin ücretleri hakkında fikir edinin.

Yazar : Çiçek Diyarı