Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Şimdi Bitki Aranjmanları Moda!

Bugünlerde yakınlarınıza çiçek göndermeyi planlıyorsanız bitki aranjmanlarını da seçenekleriniz arasına ekleyin. Çünkü minyatür bitkilerden hazırlanan aranjmanlar bugünlerde oldukça popülerlik kazandı. Siz de çiçek dünyasında adeta yükselen bir trende dönüşen bitki aranjmanlarına öncelik vererek yakınlarınızı hem şaşırtabilir hem de mutu edebilirsiniz.

Aranjmanlarda Kullanılan Bitkiler

Usta ellerde muhteşem bir görünüm kazanan aranjmanlarda en sık kullanılan bitkiler genellikle minyatür boya sahip olanlardır. Kaktüs çeşitleri bu aranjmanlarda sıklıkla boy gösteriyor. Aynı zamanda dikensiz bir kaktüs türü olan sukkulentler de dolgun yaprakları ve hoş görünümleriyle bitki aranjmanlarında en sık kullanılan türler arasında yer alıyor. farklı kaktüs çeşitlerinin kullanıldığı tasarımlar da şıklıklarıyla adeta göz kamaştırıyor. [caption id="attachment_608" align="aligncenter" width="700"]terfi özel çiçek terfi özel çiçek[/caption] Bazen bu bitki aranjmanlarına çiçekler de eşlik edebiliyor. Birkaç farklı bitkinin ortasında konumlandırılan renkli çiçekler hem muhteşem kokuları hem de estetik görünümleriyle bu aranjmanları adeta taçlandırıyor. Dekoratif amaçla kullanılan mantar çeşitlerinin de bitkilerle birlikte etkileyici bir duruş kazandığını söylemek mümkün.

Bitkilerle Süslenen Teraryumlar

Sunsaveria gibi bitkiler de aranjmanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Dilerseniz tercihinizi son dönemin trendlerinden biri olan teraryum çeşitlerinden yana da kullanabilirsiniz. Teraryumlarda da bildiğiniz gibi minyatür boylu bitkiler kullanılıyor. Aynı zamanda çeşitli aksesuarlar ve dekoratif objelerle birlikte harika bir duruş kazanmaları sağlanabiliyor. Teraryumların da uzun süre kalıcı bir hediye olacağını bilmenizde fayda var. Tüm bu bitki aranjmanları ve teraryum çeşitleri için gayet cüzi bir ödeme yapmak yeterli olabiliyor. Hemen şimdi sevdikleriniz için siz de seçeneklerinize göz atabilirsiniz.
Yazar : Çiçek Diyarı