Ficus Benjamin
Ficus Benjamin
Ficus Benjamin
Ficus Benjamin
Ficus Benjamin
Ficus Benjamin

Ficus Benjamin

70 Kişi Ortalama 3 puan verdi.Maks. Puan : 5
Stokta Var

Çiçek Kodu : 2445

Ürün Boyutu : Toplam boy:140-145 cm

Kullanılan Malzemeler :

Bu çiçek sadece İstanbul'a teslim edilebilir. İstanbul dışı ürünleri için tıklayın.

2596
,00 TLYERİNE
2145
,00 TL
(KDV DAHİL)
Harika vazolarımız ile çiçeğinizi özelleştirin
Etiketler: saksı çiçekleri 

Ficus Benjamin ev  ve ofis ortamları için uygun gösterişli bir salon bitkisi. Saksı seçimi yapıldığında saksı ücreti ilave edilecektir. Seçim yapılmadığında plastik saksıda süslenerek gönderilecektir.

Ficus Benjamin bitkisi araştırmaların sonucunda bulunduğu ortamlarda ki havaya karışan benzen, formalidehit, ksilen, toluen gibi zararlı toksitleri temizlediği kanıtlanmıştır. 


Tüm Ürünler 6 Taksit

ÖZELLİKLER

Güneş İhtiyacı Ficus benjaminle bol ışık sever, sabah veya akşam güneşi alması iyi olur
Bitki yüksekliği160-165 cm
Su İhtiyacıBenjamin bitkisi suyu sever, 4-5 günde toprak kontrol edilerek kurudukça 1,5 lt su verilmelidir.
Isı İhtiyacı17-28 derece
Saksı genişliği30 cm
Saksı TipiEkstra saksı seçilmedğinde plastik üretim saksısında süslenerek gönderilir
Budamaözellikle kış sonu çok uzayan yapraklar budanmalıdır.

Ficus Benjamin Bitkisi bakımı nasıl yapılmalıdır?

Benjamin bitkisi oda ortamlarında bol ışık alan bir ortamda tutulmalıdır, özellikle sabah veya akşam güneşi alan, hava akımına klimaya maruz kalmayan ve kaleriferden uzak tutulmalıdır, tropikal yağmur ormanı bitkisi benjaminler nemli ortamları sever o yüzden 10-15 günde yapraklarına yağmurlama sulama yapılması iyi olur.

Ficus Benjamin suyu sever o nedenle 4-5 günde toprak elle kontrol edilmeli ve tamamen kurutmadan tüm köklere su değecek miktarda suyla sulanmalıdır.

Benjamin çiçeği yerini severse çabuk gelişir ve uzar, kış sonuna doğru uzayan yapraklar makasla budanmalıdır.

Sitemize Gelen Yorumlar (3)
 1. cemal@aymaksan.com

  Çiçek Diyarını özellikle 8 Mart Kadınlar Gününde vermiş olduğu hizmet karşılığını çok iyi aldığımız ürün kalitesi için tebrik ederim. Çalışanlarımız için hazırladığı onlarca çiçeği çok güzel sunumla yolladığı fotoğraf kalitesindeki çiçekleri ve taze olarak zamanında teslim etti. Teşekkür ederim.

  GönderenCemal AYLA-
 2. tuba.alboya@gmail.com

  Sürekli sizden alışveriş yapmamıza rağmen bu seferki hayal kırıklığı oldu maalesef. Vazonun üzerine kağıda sarılı bir buket konmuş verilmiş anneme hem de özel durumu olması dolayısıyla yüzünü en fazla sizinle güldürürüm demiştim . Zaten siparişimdeki vazo ve çiçekte farklıydı . Vazo için tamam değişiklik olabilir demişssiniz ancak çiçek alalade bir görüntü ile geldi ve hiç beğenmedim açıkcası. Biz sizler vasıtasıyla özür diliyoruz sevgimizi ifade ediyoruz duygularımızı belli ediyoruz. Benim duygumun yansıması bugünkü çiçek değildi.

  GönderenTuba ALBOYA-

  Değerli müştermiz, Öncelikle size istemeden de olsa hayal kırıklığı yaşattığımız için özür dileriz. Ancak notunuzda ekstra süsleme istediğiniz için arkadaşlar renkli ambalaj kağıdına sarılarak vazoya yerleştirilmiş buket. Ambalaj kağıdını çıkarıp vazoya koyarsanız görselle aynı olduğunu göreceksiniz.

  GönderenÇiçek Diyarı-12.03.2024
 3. terarium

  arkadaşıma doğumgünü için yolladım. sitede gördüğüm dışında giden ürünün nasıl göründüğünü bilmiyorum ama ürünü teslim alan arkadaşım inanılmaz mutlu olmuştu ve gerçekten çok güzel olduğunu belirtti. o yüzden site ile gönderilen ürün arasında fark olmadığını düşünüyorum. teşekkürler

  Gönderenselin-

 4. Tüm yorumlar için tıklayın.
YORUM EKLE
İşaretleyin: