Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Düğün Sezonu Geldi: En Güzel Gelin Buketleri

Düğün organizasyonunda, gelin buketi tasarlamak son derece önemli bir adım olmaktadır. Son zamanlarda pek çok farklı tarzda ya da modelde gelin buketleri yer almaktadır. Bunun yanında hem renk hem de görüntü olarak gelinlik ve damatlığa uyum sağlana çiçekler, düğün gününün ayrılmaz bir parçası olmaktadır.

Gelin Buketi

Düğün günü taşınacak olan buket gelinin en önemli aksesuarı görevine sahip olmaktadır. Bu nokta da Çiçek Diyarı çok fazla çeşit ve modelde gelin buketi satışı gerçekleştirmektedir. Bu noktada çiçek tercihinde çok fazla dikkatli ve özverili davranan gelinler için çok fazla seçenek oluşmaktadır.

Düğün Sezonu Geldi: En Güzel Gelin Buketleri

Gelin Buketi Seçenekleri Nelerdir?

En popüler düğün buketi türleri arasında yer alan çok fazla model ve seçenek bulunmaktadır. Bunlar;

Asimetrik buketler: popülaritesi artan çok modern bir şekle sahiptir. Aynı zamanda bu buket tarzı, renk ve dokusunda çiçek ve bitki örtüsü karışımından yararlanarak cesur ve de çarpıcı bir ifade yaratmaktadır. Gelin buketi seçeneklerinden en çok tercih edilen tarzlar olmaktadır. Özellikle bahar gelinleri için çok ideal bir seçimdir.

Basamaklı buketler: basamaklı bir gelin buketi, çiçekler ve yapraklardan meydana gelen bir şelaleye uzanan, yoğun bir çiçek aranjmanına sahip olmaktadır. Bu buket türleri daha doğal bir görünüm için sıkı, resmi bir şekle ya da daha gevşek bir yapıya sahip olmaktadır. Bu şekilde gelin daha resmi ya da daha asil görünmektedir.

Hilal buketle: basamaklı bir gelin buketi gibi, hilal tarzı bir buket de dışa doğru uzanan kompakt bir merkeze sahip olmaktadır. Bu da hilal şeklini almasını sağlamaktadır. Boyunca çiçekler de dahil olmak üzere, daha yapılandırılmış modern bir aranjman yaratmaktadır. Her iki tarafta da basamaklı yapraklar ve sarmaşıklar sayesinde daha gevşek bir organik görünüm elde edilmektedir.

Elle bağlanmış buketler: Günümüz tarzına uygun, elle bağlanmış buketler, yeni toplanmış kır çiçekleri izlenimi vermek için geniş, arkadan bir kurdele ile vurgu yapılmış, daha gevşek aranjmanlar olma eğiliminde olmaktadır. Bu buketler genellikle gür, bol çiçek ve yeşillik içermektedir. Aynı zamanda ağır tarafta olma eğilimindedir. Gelinliği sade ve şık olan kişiler için çok ideal bir seçimdir.

Bütün gelin buketi seçenekleri Çiçek Diyarında en uygun tarz ya da modelde satışa sunulmaktadır. Bu kapsamda istenilen modelden faydalanmak adına kolayca destek alabilirsiniz.

Gelin Buketi Özellikleri Nelerdir?

Gelin buketleri; çiçeklere ve yeşilliklere eşit olarak odaklanma eğiliminde dizayn edilmektedir. Aynı zamanda birkaç gövdeden meydana gelerek, minimalist bir görüntü sağlamaktadır. Sunum buketleri stilinin tasarımı, onu nasıl tuttuğunuza bağlı olarak şekillenmektedir.

Elde tutulan buketlerin tersine, bu uzun saplı buketleri tek kolunuzda tutuyorsunuz. Genelde gelin buketleri eşit uzunlukta kesilmiş ve sıkıca bağlanmış sapları olan yuvarlak bir kubbe oluşturmaktadır.

Bu konuda buketler odağı çiçeklere bırakarak minimal yapraklara sahip olmaktadır. Genellikle birçok geleneksel buket sıkı yapısı ile ve daha yumuşak kullanımı ile orta bir nokta sunmaktadır. Bu kapsamda yapay gelin buketleri de çok fazla tercih edilen modelleri içindedir. Gelinler tamamen kendi zevklerine göre Çiçek Diyarı ürün kategorisinden istedikleri ürünü tercih edebilirler.

Gelin Buketi Uygun Tasarımı Nasıl Olmalı?

Genelde şakayık gelin buketleri hem tasarım hem de görünüm olarak çok hoş ve masum bir görüntüye sahip olmaktadır. Sıkı çiçek kubbesi ve ipekle sarılmış sapları ile yuvarlak bir buket olarak, birbirinin rengine ve dokusuna uyan çiçekler kullanılarak tamamen çiçeklere odaklanır.

Bu seçim, klasik bir düğün tarzına en iyi şekilde uyacak özellikte olmaktadır. Bunun yanında gelin buketi tasarımları seçtikten sonra, düğününüze en uygun olan renk ya da aranjmanı belirlemelisiniz. Mükemmel aranjmana sahip gelin buketinde damat kıyafetine de uyum sağlayan renk tasarımlar olmaktadır.

Bu kapsamda tam bir uyum sağlamak için damat yaka çiçeği de gelin buketi ile uyumlu olmak zorundadır. Bu konuda Çiçek Diyarı hem geline hem de düğüne uygun pek çok seçeneğe sahip olmaktadır.

Düğün Tarzınıza Uygun Gelin Buketleri Nelerdir?

Düğün hazırlıları aşamasında gelin adayları daima her şeyin uyumlu ve şık görünmesini istemektedir. Bu nokta da gelin buketi ya da diğer tüm detayların eksiksiz olmasına özen göstermektedir. Yuvarlak şekilde birçok renkli gül buketi, klasik tek çiçekli bir görünüme renkli bir dokunuş sağlayabilir.

Baharın sonlarında olacak olan bir düğün için bir gelin el çiçeği içeriğinde şakayıklara yer verilmelidir. Bunun yanında yazın yapılacak olan düğün organizasyonlarında da parlak renkli bir gelin buketini tercih edebilirsiniz. Bu canlı görünüm düğün boyunca harika bir etki yaratacaktır.

Bahar mevsiminde yapılan kır düğünlerinde de canlı gelin çiçeklerini tercih eden gelinler çok hoş bir görünüme sahip olmaktadır. Buket için tek bir göz alıcı renk tonu bile görsel ilgi oluşturmak için yeterli olmaktadır. Bu noktada Çiçek Diyarı çok farklı çiçek renk ve dokuları ile hoş bir etki yaratmaktadır. Gelinlerin istediği her doku ya da renkte gelin buketi hazırlanmaktadır.

Gelin Çiçeklerinde Harika Görünüm Nasıl Sağlanır?

Genelde etkili bir gelin buketi oluşturmak için gökkuşağı pastellerinin yumuşak, romantik görünümünü sağlayacak çiçeklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda elle bağlanmış bir buketin pastoral cazibesi ile en iyi şekilde örtüşen gelin buketi harika bir görünüme sahip olmaktadır.

Bu şekilde gelinliğe ve damatlığa uyum sağlayan yapılandırılmış aranjmanlar ile düğüne huzur havası da katılabilir. Genelde kır düğünü kapsamında satışa sunulan gelin buketleri aranjmanında yeşillikler çiçeklerden daha ilginç olmaktadır.

Bu bukette yapraklara odaklanılmakta ve buketler doku ve tonları ile çeşitlilik sağlamaktadır. Bu bağlamda yapay çiçekleri tercih eden gelinler genelde kış düğünü yapmayı planlamaktadır. Bu konuda el buketi hem düğünün görünüşü hem de gelin ve damadın uyumu için çok önemlidir.

Uygun Buket Çeşitleri Nasıl Seçilir?

Gelin adayları bu önemli gününde her şeyin muhteşem ve pürüzsüz olmasını istemektedir. Bu kapsamda da yapılan düğünün sezonu ya da gelinlik ve damatlığın modeli gibi pek çok konu gelin buketinin tarzını etkilemektedir. Peki, gelin çiçeği nasıl olmalıdır?

Buketinizde kullanmak istediğiniz, çiçekler hem gelin hem de damat için uygun renkleri oluşturmalıdır. Mevsim çiçeklerini kullanmak, taze ve güzel çiçek açma şansınızı artıracaktır. Buket şeklinizi seçerken, boyunuzu, şeklinizi ve elbisenizin tarzını da düşünmelisiniz. Boyut, şekil ya da yapı olarak sizi tamamlayacak bir buket seçmelisiniz.

Buket stili, düğün temanıza ve hedeflediğiniz atmosfere de uygun olmalıdır. Bu konuda Çiçek Diyarındaki pek çok farklı seçenekler vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmeniz için yardımcı olacaktır. Düğünden çok önce çiçekçinizi aramaya başlamak en iyisidir, böylece istediğinizi ayırtabilirsiniz.

Gelin Buket Fiyatları

Düğün sürecinde maliyet her zaman ön planda olmaktadır. Bu noktada çiçek buketi fiyatları da çok fazla dikkate alınan konular arasında yer almaktadır. Gelin buketleri kullanılan çiçeklerin sezonuna, boyutuna ya da çeşidine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Aynı zamanda yapılan aranman ya da tasarım da gelin buketi fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Bu noktada en yeni gelin buketi seçenekleri ile Çiçek Diyarı hem uygun fiyatlı hem de uyumlu seçenekler sunmaktadır. Gelin ve damat bütçesine uygun pek çok çeşit ve model ile en iyi satış gerçekleştirilmektedir.

Yazar : Çiçek Diyarı