Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Gelin Buketi Nasıl Olmalı?

Bildiğiniz gibi gelinler artık ellerinde canlı çiçekler taşıyor. Yapay çiçeklerle evlenme dönemi çoktan tarihe karıştı. Gelinlerin günler öncesinden başlayan gelin buketi nasıl olmalı telaşı sonunda zarif ve şık bir buket modelinde son bulunuyor. Peki, gelin buketi seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekiyor. Sizler için bazı önerilerimiz olacak, bu tavsiyelerimizi dikkate almanızda fayda var.

Öncelikle gelin buketinin düğün konseptinize uygun olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca gelinlik modelinize de uyum sağlayabilecek bir buket seçimi yapmalısınız. Dolayısıyla gelin buketi nasıl olmalı sorusunun yanıtı kişiden kişiye değişebiliyor. Eğer prenses kesim bir gelinlik giyecekseniz, elinizdeki buketin de gösterişli bir duruş sergilemesi gerekiyor.

gelin-buketi

Hangi Gelinlikle Hangi Gelin Buketi Seçilmeli?

Balık kesim gelinlikler ile daha asil duran ve daha kibar görünümlü bir buket seçimi yapmanızda fayda olacak. Eğer tüllerle süslenmiş, dökümlü duran bir gelinlik seçimi yaptıysanız bu durumda çiçeklerinizin de renkli ve bol yapraklı olmasına özen gösterin. Salon düğünü ile evlenecek olanlar tek renk çiçekten hazırlanmış modellere yönelebilir.

Örneğin beyaz ya da toz pembe güllerle dizayn edilmiş bir gelin buketi harika bir seçim olabilir. Kır düğünü düşünenler ise tercihini daha farklı çiçeklerden yana yapabilir. Kır çiçekleri elbette harika bir seçim olsa da seçenekleriniz arasında zambaklar gibi daha farklı çiçekler de yer alıyor. Aynı zamanda birkaç farklı çiçek türüyle hazırlanan aranjman modelleri de alternatifleriniz arasında yer alıyor.

Yazar : Çiçek Diyarı