Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Gelin Buketi Nasıl Olmalı?

Özel günler için hazırlanan en özel çiçek buketleriyle gününüzü güzelleştirmek mümkün olmaktadır. Düğününüz veya nikahınız için istediğiniz zaman hazırlanacak olan bukette büyük bir öneme sahiptir.

Hazırlanan en özel buketlerden birisi de gelin buketi olarak ön plana çıkmaktadır. Gelin buketi hazırlanırken seçilen çiçeklerin mevsime uygun olması ve kişinin sevdiği çiçekler tercih edilmelidir.

Gelin Buketi Nedir?

Düğünler ve nikahlar için hazırlanan çiçek buketleri büyük bir öneme sahiptir. En özel günlerinizde size eşlik edecek olan buketlerin özenli bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanacak olan gelin buketiniz Çiçek Diyarı tarafından en güzel ve özenli şekilde hazırlanarak sizlere teslim edilir.

Gelin buketleri genel olarak düğün törenlerinde kullanılmaktadır. Gelin tarafından düğünlerde taşınmakta olan özel bir aranjman olarak ifade edilebilir. Hazırlanan gelin buketi özel bir tasarım olmaktadır. Gelinliğin daha estetik ve şık bir görünüme sahip olmasında yardımcı olan bir etkisi bulunmaktadır.

Dünyanın birçok yerinde düğün törenleri sırasında gelinler tarafından gelin çiçeği seçimi özel bir konu olmuştur. Çiçek Diyarı tarafından hazırlanan birbirinden özel gelin buketlerini tercih edebilirsiniz.

Gelin Buketi Nasıl Hazırlanır?

Gelin buketi hazırlanırken tercih edilen renkler genel olarak pembe ve beyaz gibi soft tonlar arasından seçilmektedir. Buketlerde karanfil, lale, gül ve gerbera gibi çiçekler tercih edilmektedir. Gelin buketi hazırlanırken seçilecek olan çiçeklerin gelinin tarzına ve kıyafetine uyum sağlaması da göz önünde bulundurulmalıdır. Hazırlanacak olan gelin çiçeğinin sizin tarzınızı yansıtması gerekmektedir. Gelin buketi hazırlamanın çeşitli adımları bulunmaktadır.

Çiçek Seçimi: Gelin buketi hazırlanırken en önemli aşamalardan birisi kullanılacak olan çiçeklerin seçilmesi olmaktadır. Kişinin çiçek seçimini doğru yapması durumunda daha güzel bir sonuç elde edilmesi mümkün olmaktadır. Düğün mevsimine, gelinlik modeline ve düğün konsepti ne göre tercih edilecek olan gelin buketi de farklılık gösterebilmektedir.

Buket Düzeni: Renk uyumuna özen gösterilmesi de buket hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Özellikle büyük çiçeklerin ortaya küçük çiçeklerinde etrafına dizilmesiyle güzel bir görünüm elde edilebilir. Tercih edilen gelinlik modelinin ve gelin buketinin uyum içerisinde olması önemlidir.

Süsleme: Buketin hazırlanma sürecinin en önemli detayları arasında süsleme yer almaktadır. Buketin süslenmesi için inciler, taşlar, kurdele ve inci gibi aksesuarların kullanılması tercih edilmektedir. Gelin buketine kişisel bir dokunuş katılması için süsleme adımı oldukça önemli bir aşamadır. Süsleme şekilleri gelin buketini daha ön plana çıkarmaktadır.

Sabitleme: Çiçeklerin bozulmadan ve sabit bir şekilde bir arada tutulabilmesi için dikiş ipi veya tel kullanılması önerilmektedir. Bu şekilde ise gelin buketinin dağılmaması mümkün olmaktadır. Kullanılan tekniklere göre gelin çiçeği fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir.

Taşıma: Gelin buketinin taşınması sırasında gelin çiçeğinin gelini temsil etmesi gerekmektedir. Bu nedenle düğün kıyafetiyle uyumlu olması ve gelinin sevdiği çiçeklerin kullanılması oldukça önemlidir.

Hazırlanacak olan gelin çiçeğinin düğün öncesinde taze bir şekilde hazırlanması ve solmaması özen gösterilmesi gereken önemli detaylar arasında yer almaktadır. Gelinin gelin çiçeği modellerini seçerken düğün konseptiyle uyumlu olmasına da dikkat etmesi gerekmektedir. Çiçek Diyarı firmasından en taze çiçeklerle çiçek buketini hazırlatabilirsiniz.

Gelin Buketinde Kullanılan Çiçekler Hangileridir?

Gelin buketinin hazırlanma aşamasında farklı çiçeklerin kullanılması tercih edilebilmektedir. Özel bir çiçek aranjmanı olan gelin çiçeğini nasıl tercih edeceğinize sevdiğiniz çiçekleri seçerek karar verebilirsiniz. Hazırlanacak olan gelin çiçeği modellerini seçmeden önce hangi çiçekleri tercih edebileceğinizi inceleyebilirsiniz.

Güller: Gelin buketlerinde en fazla tercih edilen çiçekler arasında güller yer almaktadır. Hazırlanacak olan aranjmanlarda sıklıkla tercih edilen güller, saflığı ve masumiyeti temsil etmektedir. Özellikle beyaz, pembe ve krem tonlarındaki güller fazla tercih edilmektedir.

Orkideler: Modern bir düğün yapacak olan kişiler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmekte olan çiçeklerden birisi de orkideler olmaktadır. Zarif ve şık bir seçim olarak beyaz orkidelerin kullanılması tercih edilebilmektedir.

Şakayıklar: Son dönemlerin gelin buketlerinde en fazla karşılaşılan çiçekleri arasında şakayıklar yer almaktadır. Gelin buketlerinde şakayıkların farklı renkleri sıklıkla kullanılmaktadır. Lila, mor ve pembe tonlardaki şakayıklar gelin buketini renklendirmektedir.

Kır Çiçekleri: Gelin çiçeği seçimi yapılırken özellikle düğünün yapılacağı alanda önemlidir. Doğal ve romantik bir gelin buketi isteyen kişiler tarafından kır çiçekleri harika bir tercih olacaktır. Genel olarak ise lavantaların ve papatyaların kullanılması tercih edilmektedir.

Lilyumlar: Büyük olmasına rağmen zarif bir görünüme sahip olan lilyumlar, gösterişli bir gelin buketi isteyen kişiler için ideal bir tercih olmaktadır. Pembe ve beyaz lilyumlar ise en fazla tercih edilen renkler arasında yer almaktadır.

Bu çiçeklerin haricinde de gelin çiçeklerinde kullanılabilecek olan çeşitli çiçekler bulunmaktadır. Laleler, frezyalar, krizantemler, zambaklar ve sümbüller de sezonuna uygun olarak seçilebilen düğün çiçekleri arasında yer almaktadır. En taze ve güzel çiçekler için Çiçek Diyarı firması ile iletişime geçerek uygun gelin çiçeği fiyatları ile hizmet alabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelinlerin en özel günlerinden birisi olan düğün töreninde kullanılacak olan gelin buketinin seçilmesi de oldukça önemli bir süreçtir. Gelin çiçeği seçimi yaparken kişinin dikkat etmesi gereken çeşitli kriterler bulunmaktadır. Özellikle gelinin giydiği elbise, düğünün yapıldığı yer ve kişinin zevkleri gelin çiçeği seçiminde büyük bir öneme sahiptir.

Düğün sırasında gelin elinde çiçeği taşırken çiçeklerin bozulmaması ve dağılmaması oldukça önemlidir. Gelin çiçeği seçimi nasıl yapılır sorusuna en doğru cevabı alabilmek için Çiçek Diyarı firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Düğün çiçeği seçimi yaparken düğün konseptine uygun olacak şekilde gelinin sevdiği çiçeklerin kullanılması tercih edilmelidir.

Düğün gününde gelin elinde çiçeği taşırken tarzına uygun olması gerekmektedir. Seçilen gelin çiçeği gelinlik ile uyumlu olacak şekilde seçim yapılmalıdır. En uygun gelin çiçeği seçimi için Çiçek Diyarı firması ile iletişime geçerek kendiniz için en uygun gelin çiçeğinin tasarımını yaptırabilirsiniz.

Gelin Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Gelin çiçeğinin özellikle nikah ve düğün törenlerinde gelinin kullandığı bir aksesuar olduğu söylenebilir. Özel bir aranjman ile hazırlanan gelin çiçeğinin düğün konseptine ve gelinlerin zevklerine uygun şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Gelin çiçeği geleneğinin eski dönemlere dayandığı ve Antik Yunanistan da ortaya çıkan bir gelenek olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Gelinlerin taze çiçek buketlerini taşıyarak vücut kokularını güzelleştirme amacıyla yaygınlaşan bir gelenek olma özelliğine sahiptir.

Düğün törenlerinde gelinlerin diktikleri keselerin içine koydukları papatya, lavanta gibi çiçeklerin güzel kokması amacıyla yanlarında taşınması sayesinde ortaya çıkan bir gelenektir. Gelin çiçeklerinin kullanımı aynı zamanda mutluluğu ve romantizmi de temsil etmektedir.

Eski zamanlarda gelinler düğün günlerinde çok şanslı olduklarına inandıkları için düğün gününde gelinin gelinliğinden alınan bir parçanın diğer kişilere de şans getireceğine inanılırdı. Gelinliklerinden bir parça vermek istemeyen gelinler ise ellerindeki gelin buketlerinden çiçek dağıtmaya başlamışlardır.

Günümüzde de gelinlerin düğün sonrasında gelin buketini davetlilere atma geleneği devam etmektedir. Gelinlerin, gelin buketini atmaları halinde atılan gelin çiçeğini hangi bekar kız yakalarsa bir sonraki evlenecek kişinin kendisi olacağına inanılmaktadır. Birbirinden özel ve güzel gelin çiçeği tasarımları için siz de Çiçek Diyarı firmasından hizmet alabilirsiniz.

Yazar : Çiçek Diyarı