Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Mavi Gül Gönder

Çiçek göndermek istediğinizde karşınıza tahmin ettiğinizden de bol seçenek çıkacaktır. Tüm bu seçenekler arasından seçim yaparken tercihinizi sıra dışı bir çiçekten yana kullanmak istediğinizde yapmanız gereken sadece mavi gül gönder demek olacak. Mavi güller muhteşem görünüme sahip olan en özel çiçekler arasında yer alıyor. Peki, bu gülün anlamını biliyor musunuz?

Mavi Gül Ne Anlama Geliyor?

Mavinin en güzel tonunu yansıtan bu güller ?gizem? anlamına geliyor. Aynı zamanda ?anlaşılmaz? ve ?esrarengiz? anlamlarını da taşıyor. Elbette gülleri sevgi ve aşktan bağımsız düşünmek olanaksız! Dolayısıyla mavi gül gönder demek için ortada bir aşkın da söz konusu olması beklenir. Ancak bu güllerin anneye göndermek için de sıklıkla tercih edildiğini belirtmeliyiz.

mavi-gul

Bu arada mavi güllerin doğada bulunmadığı bilgisini de sizlere aktaralım. Oldukça titizlik gerektiren, özel bir yöntem uygulanarak güllere mavi renk kazandırılıyor. Doğada kendiliğinden yetişen bir çiçek olmaması da bu çiçeği özel kılan unsurlar arasında yer alıyor. Mavi renkte güllerin hazırlanması için de en taze ve en dayanıklı beyaz renkte güller tercih ediliyor.

Beyaz güllere uygulanan bu özel yöntemle mavi renk sonradan kazandırıldığı için, mavi güller zamanla yeniden beyaz rengini almaya başlıyor. Bu yüzden gönderdiğiniz kişi aldığı mavi güllerin birkaç gün sonra beyaza dönüştüğünü gördüğünde de bir hayli şaşıracaktır. Zira zaten şaşırtmak istediğiniz için mavi gülleri seçtiyseniz, bu yönüyle de güllerin beklentinizi karşılayacağını söyleyebiliriz.

Yazar : Çiçek Diyarı