Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Minyatür Bambu

Sert yapıları ve sıra dışı duruşlarıyla hemen herkesin dikkatini çekmeyi başaran bambular artık yaşam alanlarımızda daha fazla yer etmeye başladı. Bambu çeşitlerini diğer bitki çeşitlerinden ayıran bir başka özellik de  iyi şans getirdiğine inanılıyor olmasıdır. Sadece Türkiye'de değil dünyanın pek çok yerinde bu bitkilerin bulunduğu yere iyi şans ve bereket getirdiğine inanılır.

Özellikle minyatür bambu çeşitlerinin sevimli görünümü nedeni ile çok daha fazla beğeni topladığını belirtmek gerekir. Siz de hastalanan ya da kaza atlatan yakınlarınıza geçmiş olsun çiçeği olarak bambu gönderebilirsiniz. Bu sayede iyi şans dileklerinizi çok daha zarif bir şekilde iletmiş olacaksınız. Minyatür bambular yeni işe başlayan sevdiklerinize başarı dileklerimizi iletmeniz için de harika bir seçeneğe dönüşüyor.

minyatur-bambu

Bambu Hangi Durumlarda Gönderilir?

Aynı zamanda taşınan ya da yeni ev alan sevdiklerinize ev hediyesi olarak da gönül rahatlığıyla şans bambularını gönderebilirsiniz.  Bebek sahibi olan sevdiklerinizi de unutmamak gerekir. Buket çiçeklerden daha kalıcı bir hediye seçeneği olması ile ön plana çıkan bambular yeni bebek çiçeği olarak da tercih edilebiliyor. Çünkü bu eşsiz güzellikleri dekoratif açıdan da bulunduğu mekana harika bir katkıda bulunuyor.

Dilerseniz işyeri açılışı yapan sevdikleriniz için de tercihinizi bambu çeşitlerinden yana kullanabilirsiniz.  Bu sayede yakınlarınızın iş yeri için şık bir dekoratif katkıda bulunmuş olacağınızı unutmamak gerekir. Kendinizi de bu özel bitkilerden mahrum bırakmayın. Evinizde mutlaka şans bambularına bir yer açmalısınız.

Yazar : Çiçek Diyarı