Sansavieria Kılıç Çiçeği
Sansavieria Kılıç Çiçeği
Sansavieria Kılıç Çiçeği
Sansavieria Kılıç Çiçeği
Sansavieria Kılıç Çiçeği
Sansavieria Kılıç Çiçeği

Sansavieria Kılıç Çiçeği

21 Kişi Ortalama 3 puan verdi.Maks. Puan : 5
Stokta Var

Çiçek Kodu : 3897

Ürün Boyutu : saksı dahil 40 cm

Kullanılan Malzemeler : sansaveria bitkisi, phitonia ve sukkulent

Bu çiçek sadece İstanbul'a teslim edilebilir. İstanbul dışı ürünleri için tıklayın.

1358
,00 TLYERİNE
1142
,00 TL
(KDV DAHİL)
Etiketler: saksıda çiçek 

Sansevieria Kılıç Çiçeği

Kılıç çiçeği olarak da bilinen Sansevieria çiçeği, en dayanıklı ve popüler iç mekan bitkilerinden bir tanesidir. Bir diğer ismi Paşa Kılıcı çiçeği olan bu bitki aynı zamanda modern mimari ve dekorasyon çalışmalarında da sıkça tercih edilir. Yapraklarının boyutu 15 santimetre ile 2 metre arasında değişiklik gösterir ve bu haliyle çeşitli mekan genişliklerine uyum sağlayabilecek eşsiz bir dekoratif ögedir. Yeşilin en canlı tonuna sahip yapraklarındaki sarı çizgiler, çiçeğinizi yerleştirdiğiniz her mekana enerjik ve hayat dolu bir hava katar. Dünyada ilk defa Çin’de üretilen Sansevieria çiçeğinin onu yetiştirenlerin hayatına bolluk, bereket, sağlık ve uzun ömür getirdiğine inanılır. Kılıç çiçeği, bu özellikleri sebebiyle tüm dünyada en değerli salon bitkileri arasında yer alır. Bu benzersiz ve şık çiçeğin faydaları ise saymakla bitmez.


Tüm Ürünler 6 Taksit

Kılıç Çiçeği Faydaları Nelerdir?

Evinizde yada ofisinizde, Sansevieria bulunduğu her yerde olumlu enerjinin yayılmasına yardımcı olur. Ancak bu, Kılıç çiçeği faydalarından yalnızca bir tanesidir. Paşa Kılıcı çiçeği faydaları arasında en bilineni, havayı temizleme özelliği sayesinde sağlıksız bina sendromunun önüne geçilmesine yardımcı olmasıdır. NASA’nın hava temizleme alanında yaptığı çalışmaların da merkezi haline gelen Sansevieria çiçeği, özellikle iç mekanlarda bulundurulduğunda, havadaki kansere sebep olabilen formaldehit, benzen, karbondioksit, ksilen ve toluen gibi kirli gazları ortadan kaldırabilme özelliğine sahiptir.

Paşa Kılıcı çiçeği faydaları yalnızca bunlarla bitmez. İç mekanlarda yetiştirilebilen diğer sukulentlere benzer bir şekilde, Kılıç çiçeği de geceleri karbondioksit gazını oksijene çevirebilme özelliğine sahiptir. Sağlıklı bir hava akımı oluşturması sebebiyle ideal bir yatak odası bitkisi olarak da kullanılabilir. Kılıç Çiçeği faydaları içerisinde ayrıca havadan kaynaklanan alerjik reaksiyonların önüne geçmek de yer alır.

Kılıç Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Paşa Kılıcı bakımı oldukça zahmetsiz ve çok dayanıklı bir iç mekan bitkisidir. Evinizin en aydınlık köşesinde de en karanlık ucunda da sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edebilir. İdeal bir saksı bitkisi olarak, diğer bitkilerle birlikte hazırlanan aranjmanlarda da rahatça kullanılabilir. Sansevieria bakımı konusundaki en büyük avantajlardan bir tanesi ise bitkinin susuzluğa en dayanıklı bitkilerden biri olmasıdır. Kılıç çiçeği bakımı için, diğer bitki türlerinin aksine, gün ışığı görece önemsiz bir konudur. Doğrudan olmayan gün ışığı onlar için yeterlidir ancak karanlık ve kuytu köşelerde de hayatlarını devam ettirebilirler.

Sansevieria çiçeğini iyice süzülmüş ve bol toprak karışımı eklenmiş drenajı yüksek bir saksıya ekebilirsiniz. Torfu düşük ve kumsu topraklar ya da kaktüsler için kullanılan toprak karışımları, Paşa Kılıcı bakımı için idealdir. Bitkinin toprağı kurudukça sulama yapmak ve kış aylarında sulama işlemini ayda bir kereye indirmek yeterli olur. Aşırı sulama yapmak bitkinizin ölmesine sebep olabilir. Tüm bunlara ek olarak, Kılıç çiçeği bakımı için en uygun sıcaklık 20 derece ile 31 derece aralığındadır.

Kılıç Çiçeği Çiçek Açar Mı?

Bu göz alıcı ve etkileyici çiçeğin cazibesine kapılanların aklında bir soru belirir: Paşa Kılıcı çiçek açar mı? Bu sorunun cevabı, oldukça nadir olsa da evettir. Aynı Paşa Kılıcı çiçeğine yıllarca bakıp bir gün bir anda bitkinizin çiçek açtığını fark edebilirsiniz. Çok nadir olsa da çiçek açabilen Sansevieria, bu dönemde ince uzun bir çiçek dalı üretir. Bir metre boyuna ulaşabilen bu dalda 10 ile 12 adet arasında gonca bulunur. Beyaz ya da krem rengi olan bu çiçekler zambak çiçeğine çok benzerler. Çiçeklere bakmak için yapılacak pek bir şey yoktur. Bu nadir ve eşsiz çiçeklerin keyfine rahatça varabilirsiniz.

Kılıç Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Paşa Kılıcı çoğaltma işlemi kolayca gerçekleştirilebilir ve çok zahmetsizdir. Fazla sulamanın bitkiyi öldürdüğü doğrudur ancak dallardan bir tanesini kesip su dolu bir vazoya yerleştirerek hızlıca kök salmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı bir yaprağı keskin ve temiz bir makasla keserek yaprak boyunun çeyreğine kadar su dolu bir vazoya yerleştirin. Birkaç günde bir suyunu değiştirdiğiniz bitkinizin bir süre sonra kök saldığını fark edeceksiniz. Kök salmasının ardından yaprağı toprağa ekebilirsiniz.

Kılıç çiçeği çoğaltma işlemlerinden bir tanesi de kesilen dalı ya da yaprağı doğrudan nemli kum ya da toprak dolu bir saksıya yerleştirerek yapılır. Bu Paşa Kılıcı çiçeği çoğaltma işleminde yaprak, birkaç hafta içerisinde kök çıkarmaya başlar. Bitkinizi ayrıca kökünden ikiye ayırarak ve her birini yeni saksılara ekerek de çoğaltabilirsiniz. Bu yöntemde her bir parçanın en az üç kök sap ve en az bir sağlıklı yaprağa sahip olduğundan emin olmalısınız.

Kılıç Çiçeği Siparişi

Kılıç Çiçeği ya da bilinen diğer adıyla Paşa Kılıcı çiçeği, kolay bakımı ve şık görüntüsüyle tüm iç mekan dekorasyonlarının vazgeçilmez bir parçası olabilir. Paşa Kılıcı fiyat olarak da oldukça uygun bir salon bitkisidir. Çeşitli Paşa Kılıcı çoğaltma yöntemleriyle çoğaltılabilmesinden dolayı, aldığınız bir bitkiyi birkaç farklı saksıya ekebilirsiniz. Bu da bitkinin oldukça hesaplı olduğunu gösterir. Sansevieria fiyatı bitkinin boyutuna, yaşına ve birlikte satıldığı saksıya göre değişiklik gösterebilir. Kılıç çiçeği fiyat olarak en uygun haliyle ve özenle yetiştirilmiş bir şekilde Çiçek Diyarı tarafından sizlere teslim edilir. Kılıç çiçeği siparişi için ürünü sepetinize eklemeniz ve sipariş oluşturmanız yeterlidir.

Sitemize Gelen Yorumlar (3)
 1. unsalsavaskaan@gmail.com

  eşim duygu demirok ünsal adına bugün sipariş vermiştim.eşim öğle saati şehir dışına çıkacaktı.merkez şubenizi aradığımda beyefendi yardımcı olarak siparişi yetiştirmeye çalışacaklarını söyledi.sipariş eşimin eline ulaşmış.merkez şubenizdeki çalışanlara ve ilginizden dolayı çiçekdiyarı.com ailesine teşekkür ederim.hayırlı ramazanlar.

  Gönderensavaş kaan ünsal-
 2. Çok basarili

  Ürün görseldeki gibi taptaze geldi içinde hiç solmuş çiçek yoktu. Çok beğendim. Çiçek sepetinden 1000 kat iyi.

  GönderenMelek hanim-
 3. Eşime sevgililer gününde genelde gül gönderiyordum.bu sefer bi değişiklik olsun diye bu ürünü gönderdim.çok beyendi.

  Gönderenİlhami şendil-

 4. Tüm yorumlar için tıklayın.
YORUM EKLE
İşaretleyin: