Yeni ÜyelikÜye GirişiSipariş Takibi

Son dönemde sıklıkla karşımıza çıkan ve artık yaşam alanlarını çok daha fazla süslemeye başlayan crassula bitkisi popülerliğini gün geçtikçe arttırıyor. Bulunduğu yere şans ve bereket getirdiğine inanılan bu yeşil bitki çeşitlerini sitemizde bulabilir ve beğendiğiniz bitki için crassula çiçeği satın al diyerek sadece tek tıkla siparişinizi oluşturabilirsiniz. Bu bitki feng shui felsefesinde de var. Bu felsefeye göre evinde bu bitkiyi bulunduranların yolu şansa ve berekete çıkıyor. Bitkinin toprağına bozuk para konmasının ise hane halkına para getirdiğine inanılıyor.

Sitemizde sizlere özenle yetiştirdiğimiz onlarca farklı crassula ağacı çeşidini sunuyoruz. Farklı boylarda olabilen bu tasarımları evinizde ya da işyerinizde bulundurabilir ve yaşam alanlarınızın genel atmosferini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu özel bitkinin yaprak görünümü de muazzam bir duruş sergiliyor. Sitemiz üzerinden crassula 50 cm boya sahip olacak şekilde de temin edilebiliyor. Bu özel bitkinin bakımını ihmal etmemeniz halinde büyümeye devam edecektir ve boyu da uzayacaktır.

Feng Shui Felsefesinde Crassula Ağacının Yeri

En eski felsefelerden biri olan feng shui felsefesine göre her evde ve her işyerinde kısacası her mekanda mutlaka bu ağaçtan bir tane de olsa bulunmalıdır. Bu felsefeye göre crassula çeşitleri arasından herhangi biri seçilebilir. Çünkü tümünün şans, bereket ve para getirdiğine inanılıyor. Bu felsefeye göre bitkiyi konumlandırmak için en iyi yer ise girişin sağ tarafıdır. Bitkinin mutlaka kuzeye bakması gerekiyor. Bu sayede crassula bitkisinin özellikleri arasında ye alan olumlu enerji yayması mümkün hale geliyor.  

Mekana bambaşka bir atmosfer kazandıran crassula kaktüs çeşitlerini özel kılan unsurlardan biri de insanlara pozitif yönde enerji veren bazı yağlar barındırıyor olmasıdır. Zira yaydığı pozitif enerjinin de bu yağlardan kaynaklandığı düşünülüyor. Enerjisinin son derece güçlü ve köklü olduğuna inanılan crassula bakımı da kolay olan ağaçlar arasında yer alıyor. Bu nedenle evde bitki bakımı yapmak konusunda deneyimsiz olanlar ya da pek bilgi sahibi olmayanlar da hiç tereddüt etmeden tercihini bu bitkiden yana kullanabilir.

Crassula Ağacının Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu özel bitki kendisine dokunulmasından pek hoşlanmıyor. Bu nedenle crassula ovata bakımı yaparken ağacınızın özellikle yapraklarına dokunmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Bakımı konusunda iki önemli kriter bulunuyor. Bunların ilgi ışık ihtiyacı diğeri de sulamasıdır. Çok sayıda bitki çeşidi gibi bu ağaç da güneş ışığına ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle mekanda ağacı konumlandırdığınız yerin mutlaka çok aydınlık olmasına özen göstermelisiniz. Eğer crassula çiçeği bakımı hakkında bilgi sahibi değilseniz yapraklarının size bazı tüyolar verdiğini belirtelim.

İhtiyaç duyduğu ışıktan daha az oranda ışık alan bir yere koyduysanız yapraklarında zamanla sararma meydana gelmeye başlayacaktır. Yapraklarının her duruma tepki vermesi crassula çiçeği özellikleri arasında yer alıyor. Hemen daha aydınlık bir yerde konumlandırabilirsiniz. Sulama konusunda da toprağın kurumasını beklemeniz gerekiyor. Çünkü crassula ovata bonsai bitkisi suyu çok fazla sevmiyor. Fazla sulamanız hemen köklerinde çürüme başlamasına neden olabilir. Toprağı kurudukça az oranda su vermelisiniz.

Crassula Ağacı Nasıl Sulanır?

Kış mevsiminde crassula bonsai ağacının toprağını sadece nemli tutmanız yeterli olacaktır. Fazla su vermekten kaçının ve suyun oda ısısında olmasına özen gösterin. Aynı zamanda kireçsiz ve dinlenmiş su vermeniz gerekiyor. Her defasında aynı oranda su verin ve tüm toprağa suyun yayılmasını sağlayın. Eğer crassula sukulent ağacının bakımını ve sulamasını ihmal etmezseniz çok uzun yıllar büyümeye devam edecektir.

Genellikle crassula ovata 50 cm boyunda olduğunda alınır ve boyunun uzaması sağlanır. Tohum şeklinde aldığınızda yetiştirmenin son derece güç olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle yetişmiş bir ağaç satın alarak bakımını yapmanız çok daha akılcı bir seçim olabilir. Bu ağacı tohumdan yetiştirmek uzmanlık gerektiriyor. Yetiştirme tekniklerini bilmiyorsanız ve deneyim sahibi değilseniz crassula 70 cm gibi belirli bir boya ulaşmış şekilde satın alınmalıdır.

Crassula Ağacının Özellikleri Neler?

Dolgun yaprak görünümüne sahip olan crassula ovata para ağacı sukulent büyüdükçe gövdesi de kalınlaşan ağaçlar arasında yer alır. Yaprakları parlak görünür ve aynı zamanda pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Bu ağacın yaprakları ve aynı zamanda gövdesi ağacı çoğaltmak için kullanılabilir. Dolayısıyla crassula al diyerek temin ettiğiniz ağacın çoğaltmasını doğru teknikleri uygulayarak evde yapabilirsiniz. İç mekanlarda yetiştirilebilen bu bitkinin balkon, teras ve bahçelerde de yetiştirilebileceğini belirtmek isteriz. Mağaza, villa, cafe, restaurant, restoran, ofis, konut ve birçok iç mekan için crassula bitkisi ve crassula  para çiçeği tercih edilenler çiçekler arasındadır.


Yaz mevsiminde besin takviyesine ihtiyaç duyması da crassula bereket çiçeği özellikleri arasında yer alıyor. Uygun besin takviyesinin mutlaka ağaca verilmesi gerekiyor. Aksi halde kış mevsimi geldiğinde ağacınız hastalanabilir ve özellikle yapraklarında dökülmeler başlayabilir. Her ne kadar crassula çiçeği çeşitleri dirençli bitkiler olsa da besin takviyesi almaması halinde bu dirençleri kırılabiliyor.

Crassula Ağacının Bakımı Her Mekanda Yapılabilir!

Bu özel ağacı sıra dışı kılan unsurlardan biri de dallarının ve yapraklarının diziliminin mükemmel olmasıdır. Bu nedenle crassula çiçeği faydaları arasında bulunduğu mekana muazzam bir atmosfer kazandırması da bulunuyor. Sıra dışı görünümü ile ön plana çıkan ağaç işyerlerinde de dekoratif açıdan sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle bonsailer gibi minyatür bitkilerden hoşlananlar için bu ağacın cazip bir seçenek olduğunu belirtebiliriz.

Son yıllarda crassula nereden alınır sorusunu soranların sayısında da bir artış meydana geldi. Hem yaşam alanlarının süslemek isteyenler hem de yakınlarına özel bir hediye almayı düşünenler tercihini bu ağaçtan yana kullanıyor ve dolayısıyla crassula nerede satılır sorusunun yanıtını arıyor. Bu özel ağacı satın almak için en ideal adres sitemizdir. Sizlere sağlıklı bir şekilde yetiştirdiğimiz bu özel ağaçları en makul fiyatlar eşliğinde sunuyoruz.

Dolayısıyla uygun crassula çiçeği fiyatı aramanıza da gerek kalmıyor. En özel ve en güzel çeşitleri en cazip rakamlarla satın alabilir ve bu özel bitki ile yaşam alanlarınızı süsleyebilirsiniz. Farklı türleri olsa da genel olarak crassula campfire bakımı çok farklılık göstermiyor. Seçtiğiniz ağacın özelliklerini ve ihtiyaçlarını öğrenerek bakımını da kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu sayede uzun yıllar yaşam alanlarınızı süslemeye devam edecektir.

Online Crassula Ağacı Siparişi Verin!

Sitemiz üzerinden verdiğiniz tüm siparişleri çok kısa bir süre içerisinde teslim ediyoruz. Bu nedenle crassula ovata gollum gibi farklı türleri de bu özel koleksiyonumuz içerisinde bulabilirsiniz. Açılışlar için de gönderime uygun olan bu özel çiçekler anneler günü ya da sevgililer günü gibi öze günlerde hediye olarak verilebilir. Sevdiklerine kalıcı bir bitki göndermek isteyenler crassula ovata satın al diyerek bu özel bitki çeşitleri arasından dilediğini seçebiliyor.
 

Yeşil yapraklı ve canlı, uzadığında aşağıya sarkan bir crassula türü muscosa. Sarkması hoşunuza gitmezse üst kısımlarını dönem dönem budayabilirsiniz. Bakımı çok kolaydır bir bitki türüdür. Terraryum tasarımlarında, mikro bahçe çalışmalarında, sukulent düzenlemelerinde genellikle kullanılır.  Bol ışıklı ve güneşli mekanlarda yetiştirilmesi için idealdir. Yazları 5-7 kere, kışları ise 10-12 günde bir sulanabilir. Üretimi çelik keserek ve tohumdan yapılabilir. Namibya, Güney Afrika orijinlidir.

 

İşyerlerinde de bakımı yapılabildiği için terfi alan yakınlarınıza da crassula ovata bitkisi gönderebilirsiniz. Yeni iş yeri açan sevdiklerinize kazancının bol olması dileklerinizi anlamlı bir bitki ile iletmeniz için bu özel ağacın harika bir seçenek olduğunu belirtmek isteriz. Sitemizden crassula para ağacı satın al diyerek ulaşabileceğiniz tüm seçenekler sizlere en uygun rakamlarla sunuluyor. En sağlıklı bitkilere ulaşabilir ve hem kendiniz hem de sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz. Çiçek Diyarı olarak sizlere crassula satın al diyerek ulaşabileceğiniz çok sayıda farklı bitki türünü sunuyoruz, hemen göz atmaya başlayın!